Siyaset

“HDP’ye Giden Oylarımız Geri Dönüyor”

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi:

“HDP’ye Giden Oylarımız Geri Dönüyor”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye giden oyların CHP’ye geri dönmeye başladığını söyledi.

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, 7 Haziran seçimlerinde kendileri için ‘kabul edilemez’ bir tablonun ortaya çıktığını fakat 1 Kasım seçim sonuçlarının çok daha farklı olacağını ifade etti. CHP’nin 1 Kasım seçimlerine ilişkin hazırladığı seçim beyannamesinin kamuoyu tarafından kabul gördüğünü belirten Abuzer Tanrıverdi, 24 Ekim Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Adıyaman’da miting gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi. Tanrıverdi, “7 Haziran’da ki seçim bizim için kabul edilemez bir durum ortaya çıktı. Adıyaman’da partimizin potansiyeli yüksektir. 1999 yılında CHP baraj altında kaldığı zaman bile Türkiye’de oyunu yükselten ve çok iyi oy alan iki ilden birisiydik. Fakat 7 Haziran seçimlerinde seçmenimiz bizim 1 milletvekili çıkaracağımıza kesin gözüyle bakıyordu. AK Partiye karşı bir milletvekilinin de HDP’den çıkması için, barajı aşması için doğu ve güneydoğudaki milletvekili sayısının düşmesi için kaymalar oldu. Fakat 8 Haziran’dan sonra herkes partimize gelip ortaya çıkan tabloya üzüldüklerini dile getirdiler. Bizlerde 8 Haziran’dan beri sahadayız ve sahalardan hiç çıkmadık. Çalışmalarımıza hız verdik ve şuan siyasi atmosfer bizden yana. Bize olan ilgi 7 Haziran seçimlerine göre yüzde yüz farklılık var. HDP’ye giden oylarımız geri dönüyor. Şimdi hep beraber birlik beraberlik içerisindeyiz. Bizim bu kez bir milletvekilimiz inşallah kesin, ikincisi için çalışıyoruz2 dedi.

Tanrıverdi,  9 Ekim Cuma günü Genel Sekreter Gürsel Tekin, Atatürk Bulvarı üzerindeki Cevre ve Şehircilik Müdürlüğü karşısında Merkez Seçim Karargahı’nın açılışını yapacağını sonraki günlerde ise Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu’nun Adıyaman’a geleceğini ifade etti. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı