Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

HDP sadece o partinin kapısını çalmayacak

29 Haziran 2015 Pazartesi, 10:01

HDP sadece o partinin kapısını çalmayacak

 

HDP heyeti, yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek. Listede MHP yok.

HDP heyeti pazartesi günü Meclis Başkanlığı seçimi için adayları Dengir Mir Mehmet Fırat ile saat 12:15’te AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek. 14:00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile randevuları var.

HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, HDP heyetinde başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın yanı sıra kendisinin ve İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın da olacağını söyledi.

Baluken, HDP’yi yok saydıklarını söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi; “6 milyon oyu yok hükmünde saymak her siyasetçinin harcı değil. Birçok devletten daha büyük bir nüfus ve yok hükmünde. Vallahi bravo. Ayakları yere basan realist siyaset budur işte.” dedi.

 

MHP İle Görüşmeyecekler

Baluken, Meclis Başkanlığı seçimi için MHP ile görüşmeyeceklerini, bunun nedeninin de Bahçeli’nin HDP’yi yok hükmünde sayması ve HDP’ye yönelik eleştirileri olduğunu ifade etti.

Meclis Başkanlığı seçimi için AK Parti’den Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, CHP’den Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP’den İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP’den Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat aday. Seçimin ilk iki turu salı günü yapılacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz