Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Halk kararını demokrasiden yana kullanacak”

28 Mayıs 2015 Perşembe, 09:12

HDP’de Köy Gezileri Sürüyor

“Halk kararını demokrasiden yana kullanacak”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Adayları ve aday adayları, 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala köy köy ilçe ilçe yoğun bir şekilde çalışıyor.

HDP Adıyaman Milletvekili adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin TahtaHalk-Kararini-Demokrasiden-Yana-Kullanacak-(1) ve Birsen Tunç seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ederken HDP Aday Adayları da çalışmalarda yer alıyor.

Aday adayları Rıza Ceyhan ve Erdal Yavaş seçim çalışmaları kapsamında  Çelikhan’a bağlı köyleri ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi.

HDP aday adayı Rıza Ceyhan “Yoğun bir tempo ile çalışıyoruz, herkes seçim sahasında. Bizlerde aday adayı  olduk fakat partimiz tercihini mevcut adaylarından yana kullandı bu partimizin kararıdır. Bize düşen görev sonuna kadar arkadaşlarımıza destek olmaktır. HDP ortak bir insanlık projesidir, bizler sistem partileri zihniyeti ile hareket edemeyiz çünkü biz farklıyız. Daha yaşanılabilir bir ülke olduğuna inanıyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. ” dedi.

HDP aday adaylarından Erdal Yavaş, “Böylesine kritik bir süreçte vicdan sahibi duyarlı herkes seçim çalışmalarına katılmalı. Bunun bir görev olduğunu belirtmek istiyorum. Kobani de nasıl tüm yürekler bir olup DAİŞ zulmüne karşı direnip büyük bir zafer kazandı ise bizler de Demokrasi, Özgürlük ve barış uğruna birlik olup Kobani ruhu ile 7 Haziran akşamı büyük bir zafer kazanabiliriz. Birilerinin HDP’yi baraj altında bırakmak için çok çaba sarf ettiğini fakat bu çabalar beyhudedir. Halkımız kararını demokrasiden, özgürlükten ve barıştan yana kullanacağına olan inancım tamdır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz