Siyaset

“Gücü terörden alarak barış istenmez”

Aydın’dan HDP’li Buldan’ı susturan sözler

“Gücü terörden alarak barış istenmez”

 

AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, HDP’li Buldan’ın çatışmalarda ölenlerin fotoğraflarını göstererek yaptığı açıklamalara sert çıktı.

Yeni yasama yılı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla açıldı. Toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, kendisinden önce söz alan HDP’li vekil Pervin Buldan’ın çatışmalarda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını göstererek yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi.

 

Gücü Terörden Alarak Mı Barış İstiyorsunuz?

AK parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın HDP sıralarına dönerek “Soruyorum kim teröre destek veriyor? Soruyorum terörü lanetlemeyerek mi? Gücü terörden alarak mı barış istiyorsunuz? Böyle barış olur mu? Burada bir takım görüntüler verildi. Genç çocuklar, sivil, asker, polis hiç bir canın gitmesini istemeyiz ama bunlara sebep olanları da yargılayın. Elif Şimşek’i de hatırlayın. Yasin Börü’yü de hatırlayın. Fırat Simpil’i de hatırlayın.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı’na Söylediğiniz Lafların Kaçta Kaçını Terör Örgütüne Söylüyorsunuz?

Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize söylediğiniz lafların kaçta kaçını terör örgütüne söylüyorsunuz? Cesaretiniz var mı onu söylemeye?” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı