Siyaset

“Gelmem diyeni niye çağırayım”

Cumhurbaşkanı seçim hakkında bilgi verdi

“Gelmem diyeni niye çağırayım”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 1 Kasım’da yeni bir seçime gidileceğini belirtirken 7 Haziran sonrası sağlıklı bir atmosferin oluşmadığına dikkat çekti.

Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’den yapılan ”görev verme” çağrılarına yönelik ‘Beştepe’ye gitmem’ diyen birini Beştepe’ye niye çağırayım diyerek, Türkiye’yi erken seçime götüreceğini ve ülkenin 1 Kasım’da yeniden seçim yaşayacağını aktardı.

 

7 Haziran Umuttu Ama…

Terör olayları ile ilgili olarak, ”78 milyonun kardeş olduğu bir yapıyı tesis edelim istedik. 7 Haziran seçimleri aslında bir umuttu. 7 Haziran seçimlerinden sonra arzu edilmeyen olaylar meydana gelmeye başladı. Bunun tabi öncesinde 6-7-8 Ekim olayları bu sürecin en tahlisiz hadiseleri idi. Peki bunları sokaklara çeken kim diye baktığımızda bölücü terör örgütünü arkasına alan bir parti başkanıydı. Bu kişiyi bir takım medya alladı pulladı yeri geldiğinde ise eline sazı dahi verdi” diyen Erdoğan,

7 Haziran’dan sonraki sürecin parlamentoda devam etmediğini belirterek, ”Çok daha aşırı bir şekilde şiddet tırmandırıldı. Bölücü terör örgütü hem içeriden hem de dışarıdan ülkemizi bölme gayretlerine girişildi.” dedi.

 

Sabır Sabır Diyerek Buzdolabına Kaldırdık

Yaşananlar üzerine ”sabır sabır ” diyerek ‘çözüm süreci buzdolabına kaldırdık’ demek zorunda kaldık diyen Erdoğan, ”Artık buralardan taviz veremeyiz. Halkımız kendi içinde bu bölücü terör örgtü mensuplarını ayıklamak zorundadır. Kimse bu yalanları yutmuyor. Kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Dün bir şantiye de 30 araç yakılıyor. bunlar kimin için o bölgede yaşayanlar için. Bunların tek derdi bu ülkeyi nasıl karıştırıp bölürüz.” diye konuştu.

 

Şehitlerimize İçimiz Yanıyor

Şehitlerimiz oluyor, içimiz yanıyor. Bu mücadele esnasında bunların olabileceğini biliyoruz.” diye sözlerine devam eden Erdoğan, ”Bu işten Allah’ın izni ile zaferle çıkacağız ve şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, tarih boyuncada şehitlerimiz hayırla yad edilecektir.” dedi.

Köşelerinden bu ülkenin birliğini bozmaya gayret gösterenleri de bu millet lanetleyecektir.

 

Ben Niye Çağırayım?

Cumhurbaşkanı olarak yetki alanlarımı biliyorum ve sbunu da sonuna kadar kullanıyorum. Zaman kaybetme gayreti içerisinde olmayacağım. Şimdi ana muhalefet partisine yetki verilmedi. Ana muhalefet partisinin başındaki zat ben Beştepe’ye gitmem oranın adresini bilmem diyen zatı ben niye buraya çağırayım.

Cumartesi bu 45 günü sonu ben tekrar Meclis başkanı ile bir görüşme yapacağım hayırlısı ile ülkemizi bir erken seçime götüreceğim. 1 Kasım’da Türkiye yeniden bir seçim yaşayacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu