Siyaset

Fırat’tan Kongreye Davet

Fırat’tan Kongreye Davet

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı ve 14 Aralık’ta yapılacak AK Parti İl Kongresi için AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, bütün halkı kongreye davet etti. Kongrede tek liste halinde Seyfettin Bilen ismi üzerinde uzlaşıldığı bilgisi de gelmişti.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, “Göreve getirildiğimiz günden bu yana halkımız, partimiz ve demokrasimiz adına çalışmalarımızı sürdürdük. Teşkilatımız ilimizde partimizi en iyi şekilde temsil etmek için elinden gelen gayreti göstermiştir. Partimizin büyümesi, gelişmesi ve sesimizin vatandaşımıza ulaşabilmesi için bütün imkanlar kullanılmıştır. Partimizin iktidara gelmesinden sonra ayrıca yerelin sesinin merkeze ulaşabilmesi; vatandaşımızın sesinin, taleplerinin ve beklentilerinin hükümetimize, vekillerimize iletilmesi için bir köprü olmaya çalışmıştır. Göreve getirildiğimizde önümüzde yoğun bir süreç vardı. 2010 yılında gerçekleştirilen halkoylaması ve 2011 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde 2014 yerel seçimlerde ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimiz ilimizde çok başarılı neticeler almıştır. Bu vesile ile bize desteğini esirgemeyen halkımıza minnettarlığımızın sonsuz olduğunun bilinmesini isteriz. Aynı zamanda yeni seçilecek olan il başkanımızın Adıyaman’daki Ak Parti çıtasını daha yükseklere çıkaracağına eminiz.” dedi.

Fırat, “Kasım ayı içerisinde de ilçe kongrelerimizi büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Şimdi önümüzde partimizin 5. olağan il kongresi var. İlçe kongrelerimizdeki coşkunun katbekat coşku ile gerçekleştireceğimiz il kongremizde bir ilke daha imza atıyoruz. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Başbakanlığa ve  Genel Başkanlığımıza getirilen Sayın Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu, ilimizi ilk kez ziyaret edecektir. Bu vesile ile 14 Aralık Pazar günü saat 14.00’de Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştireceğimiz Kongremizin başta tüm milletimize, demokrasimize, partimize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını ve kongremizin bir şölen havasında gerçekleşmesini temenni ediyor, tüm halkımızı kongremize davet ediyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu