EğitimSiyaset

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajları

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajları

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ile Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, 2014-2015 Eğitim-Öğretimin başlamasından dolayı bir mesaj yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat yayınladığı mesajında, “Okullarımızın amacı, topluma yön verecek ülkemizin geleceği ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı hayata hazırlamaktır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında gösterilen başarı yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Eğitim-öğretim yılını en içten dileklerimle kutlar, ülkemize ve milletimize birlik-beraberlik ve bütünlük içinde geçireceği başarılı bir yıl dilerim” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise mesajında, “Öğrencilerimizin hedeflerini daima yüksek tutarak planlı ve düzenli çalışması, öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise her alanda çocuklarına destek vermeleri gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının ilçemize, tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor, başarılı bir eğitim-öğretim yılı temenni ediyorum” dedi.

“Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Av. İbrahim Halil Fırat, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Eğitimin insanın kendisine, ailesine, topluma ve vatanına bağlı bireylerin yetiştirilmesini, toplumun kalkındırılmasını sağlayan en önemli unsur olduğunu belirten Ak Parti İl Başkanı Fırat mesajında; “Yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken, geleceğin emanet edileceği çocuklar ve gençlerin yeni başarılara doğru yola çıkmalarının umudunu hep birlikte taşıdıklarını ifade etti. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer, okuldur. Eğitim; bir milleti özgür, bağımsız ve sosyal toplum halinde yaşatır. Bu nedenle toplumun temel ve en büyük ortak paydalarından biri, herkesin eşit bir şekilde faydalanabileceği, donanım ve nitelik bakımından asrın gereklerine uygun ve geleceğe yön veren bir eğitim sistemi olmalıdır” dedi.

Başkan Fırat, “Eğitimin fert ve toplum yaşantısı için önemi düşünüldüğünde, kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimize de büyük görev düşmektedir. Bu anlamda öncelikle, yarınlarımızı emanet ettiğimiz, büyük özveri, sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında huzur, sağlık ve başarı diliyorum”.

“Bütün öğrencilerimizin daima yüksek hedefleri amaç edinerek planlı ve düzenli çalışmalarını, ailelerin de eğitimin öneminin bilinciyle çocukların gelişimini takip etmesinin ve her konuda çocukların eğitimine destek olmasının önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Ayrıca, 2014-2015 eğitim öğretim yılında ilk kez okul ile tanışacak olan çocukların ve ailelerinin heyecanının da gelecekte başarılarla taçlanmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle,  yeni eğitim-öğretim yılının ilimize, tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor, başarılı bir eğitim-öğretim yılı temenni ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan ise mesajında, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlamanın güzelliğini, tatlı telaşını paylaşıyorlar. Tüm Adıyamanlı vatandaşlarımızın, öğretmenlerimizin ve sevgili çocuklarımızın, bugün başlayacak olan eğitim-öğretim yılını ve ‘İlköğretim Haftası’nı içtenlikle kutluyor, öğretim yılının başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu