Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bu defa Adıyaman’ı Unutturmayın

23 Haziran 2016 Perşembe, 09:33

Başbakanın müjdesi, Adıyaman’a da uğrasın

Bu defa Adıyaman’ı Unutturmayın

 

Önceki gün AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı’nda çiftçiden Güneydoğu’daki gençlere kadar bir çok kesimi ilgilendiren müjdeler vermişti. O müjdelerin yankıları sürerken, Güneydoğu’nun kalkınmasına yönelik atılacak adımlarda, Adıyaman’ın bir kez daha unutulursa korkusu Adıyamanlıları kaygılandırıyor. Adıyamanlılar, yetkililerden ve siyasilerden Adıyaman’ı bu kez unutturmamalarını, Adıyaman’ın da Güneydoğu’da olduğunu, gelişmişlikte ve istihdamda en sonlarda olduğunu, yoksul ve yoksun bir kent gerçeğinin anlatılması gerektiğini söylüyorlar.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım,  grup toplantısında terör operasyonlarından sonra atılacak ikinci adım olan fiziki ve sosyal yenileme konularına değindi. “Gençlerimizi hayata bağlayacağız. Dağdan daha güzel bir hayat olduğunu onlara göstereceğiz” ifadelerini kullanan Yıldırım, “Doğu ve Güneydoğu’da cazibe merkezleri oluşturacağız. Burada fabrikalar yapılacak. Fabrikaları biz yapacağız, özel sektör işletecek” diyerek gençlere iş imkanı sunulacağını söyledi.

 

AK Parti Türkiye Partisidir

Hükümetimizi kurulalı yarın bir ay olacak. Daha önceki hükümetlerdeki gibi ilk amacımız demokrasimizi geliştirmek. Bu dönemde hükümetimiz ve bütün kurumlarımız heyecanla Türkiye’yi daha büyütmek için aynı kararlılıkla çalışmaya devam edecek. AK Parti bir Türkiye partisidir. AK Parti ile ne kadar övünsek azdır.Geçtiğimiz hafta AK Parti’nin tüm kadroları ile bir iftarda bir araya geldik. AK Parti hareketinin bir erdemliler hareketi olduğu, bir vefa hareketi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Ankara’daki iftardan sonra İzmir’de şehit ve gazi aileleri ile iftarda bir araya geldik.

 

Ezber Bozan Düzenlemeler Yapıyoruz

Sosyal güvenlik alanında da köklü düzenlemeler yapıyoruz. Genel Sağlık Sigortası nedeniyle mağduriyetler yaşanıyor. Gelir testi yüzünden, bir takım borçlar çıkarılıyor. Yaşlı, engelli bakım aylığı gibi ödemeler kesiliyor. Bu şikayetler bolca geliyor. Bunu ortadan kaldıracak, yeni bir düzenlemeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız yapıyor, bunu da Meclis’e getireceğiz. Biz vatandaş mutluysa varız, vatandaşımız mutlu değilse bizim hükümet olmamızın ne anlamı var? Hükümet planımızı açıklarken demiştik ki, daha çok üreteceğiz ve daha adaletli paylaşacağız. Bakanlıklarımız bir araya geldi ve ekonomi koordinasyon kurulunda bir dizi karar aldık. Yakında bunları Meclis’e getireceğiz. Burada üreten, yatırım yapan, ihracatı artıran bir ekonomi gerçekleştireceğiz. Yatırım ortamının iyileştirilmesiyle ilgili ezber bozan düzenlemeler yapıyoruz. Yatırımcının ayağına resmen turkuaz halı seriyoruz.

 

Çiftçiye Büyük Müjde

Tarım sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de stratejik sektör olmaya devam ediyor. Ülkeler çok gelişmiş olabilir, çok büyük buluşlar yapabilir ama beslenme ihtiyacı her zaman bnirincil ihtiyaç olarak kalacaktır. Biz daimea çiftçimizin ve üreticimizin yanında olduk. Bu sene biraz kuraklık olmasına rağmen çiftçimizin aleyhinde bir gelişme olursa Tarım bakanımız gerekeni yapacak. O yüzden çiftçimiz rahat olsun. Çiftçilerimize verdiğimiz desteklerde bir değişikliğe gideceğiz. Yılda iki sefer destek yapacağız ve toplu yapacağız. Aldıkları para bir işe yarasın, yoksa aldıkları para arada yok oluyor. Gübre ve yemde KDV’yi ortadan kaldırdık. Amonyum nitrat gübresini yasakladık. Maalesef katil PKK bu gübreleri kullanıyor.Tarımla ilgili hedeflerimiz büyük.

 

Doğu ve Güneydoğu’ya Fabrika Müjdesi

Operasyonlar bitti şimdi ikinci adımı atıyoruz. Fiziki ve sosyal yenileme. Fiziki yenilenme ne, yakılan yıkılan her yeri yeniden yapıyoruz. Bu yetmez, gençlerimizi hayata bağlayacağız. Dağdan daha güzel bir hayat olduğunu onlara göstereceğiz. Doğu ve Güneydoğu’da cazibe merkezleri oluşturacağız. Burada fabrikalar yapılacak. Fabrikaları biz yapacağız, özel sektör işletecek. Buradaki gençlerimize iş imkanı sunacağız.

Güne Bakış haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz