Siyaset

“Çözümün kendine özgü dili var”

Metiner’den Demirtaş’a sert sözler

“Çözümün kendine özgü dili var”

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın güvenlik paketini yönelik sözlerine en sert tepki AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. Metiner, “Anladıkları dil neyse o dilden konuşmasını iyi biliriz.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın güvenlik paketini yönelik “Bu yasa için hem Meclis’te kıyameti koparacağız hem de sokakta mitinglerimizle engellemeye çalışacağız.” sözleri gündemdeki yerini koruyor.

 

Anladıkları Dilden Konuşuruz

HDP’li Demirtaş’a en sert tepki AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. A Haber ekranlarında canlı yayın konuğu olan Metiner, “Çözüm sürecinin her evresinin kendine özgü bir dili vardır. Biz HDP’nin tehditlerine ve şantajlarına boyun eğmeyiz. Anladıkları dil neyse o dilden konuşmasını iyi biliriz. Kamu düzeninden bu kadar çok rahatsızlık duymalarını anlamak mümkün değil. Hiç kimsenin sokaktan iktidar devşirmesine izin vermeyeceğiz. Selahattin Demirtaş bunu aklının bir köşesine yazsın.” dedi.

 

 

Demirtaş Kürtlerin Patronu Değil

Tehdit ve dayatmalarla çözüm sürecinin yürüyemeyeceğini söyleyen Metiner, “Sokaktan iktidar devşirmeye çalışan, sandıkta deviremedikleri iktidarı kirli odaklarla ittifaka yaparak devirmeye çalışan, sokaktan medet uman her zihniyet sadece hükümeti karşısında bulmaz. Türkiye toplumunun makul çoğunluğunu da karşısında bulur. Selahattin Demirtaş Kürt mahallesinin sahibi, patronu değildir. Demirtaş Kürtlere yapılan baskıdan söz ediyorsa PKK’nın Kürtlere yaptığı baskıya da karşı çıkmak zorundadır.” şeklinde konuştu.

 

Sokakları Tahrik Ediyor

Metiner şu şekilde devam etti: “Bugün yapılmak istenen özünde paralel yapıyı tavsiye etmeyi amaçlayan üç güvenlik reformunu askıya alma girişimidir. Demirtaş’ın, HDP’nin, PKK’nın paralel yapı ile içli dışlı olmasını Türkiye toplumunun takdirine bırakıyoruz. Demirtaş’ın açıklamaları kan üzerinden siyaset yapma açıklamasıdır. Sokakları tahrik etmedir.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu