Siyaset

CHP’nin, ‘Kardeş Belediyeler’ Projesi Başladı

CHP Heyeti, Kardeş Belediyeler İçin İlimizdeydi

CHP’nin, ‘Kardeş Belediyeler’ Projesi Başladı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından ‘Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler’ projesi başlatıldı.

CHP Adıyaman Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı ile ‘Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler’ Projesi başlatıldı.

Adıyaman Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Murat Karayalçın, CHP Ordu Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İdris Yıldız, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Ahmet Ertuğrul, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Terhan, Tut İlçe Belediye Başkanı Cemal Avcı, Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi, Mahmut Süzen, CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan ve partililer katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’nın mimarı olduğu kardeş belediyeler projesi. Biliyorsunuz Adıyaman’ımızda 6 belediyemiz var. Bu belediyelerimizin maddi imkanları zayıf. Batıdan doğuya kardeş projeler kapsamında kardeşlik temelleri atılıyor. Ben bu projenin mimarı Sayın Veli Ağbaba ve kardeş belediye başkanlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Daha sonra konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın her tarafından kan akıyor. Ve Türkiye dışında birçok ülkede mezhep savaşları, etnik kimlik savaşları hızla devam ediyor. Hemen yanı başımız Irak ve Suriye’de insanlar bir birilerini kesiyorlar, bir birilerini boğazlıyorlar. Türkiye ışında maalesef kan akmayan ülke yok. Tüm komşularımızda kan akıyor. Türkiye’de belediyeler ve yerel yönetimler anlamında gerçekleştirilen birçok yeni proje ve ilkleri gerçekleştiren belediyeler Cumhuriyet Halk Partili belediyelerdir. Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarıdır. Ben Türkiye’de yaptığımız hizmetleri görüyorum onları kamuoyuyla paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise konuşmasında, “Bugün kardeş belediyeler uygulamasının başlangıcını gerçekleştiren sayın genel başkan yardımcımıza çok teşekkür ediyorum. Bana formülün ilk söylendiği zaman şöyle bir cevap verdim, bize verilecek kardeşlerden biri Kürt olsun. Kürt olsun ki, Türkiye’deki toplumsal barışı ve toplumsal uzlaşmayı Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara gelmeden önce başlatalım. Bize sunulan kardeş Adıyaman olunca bir kez daha memnun oldum. Adıyamanlılar biz Eskişehir’i çok yıllar önce kardeş yapmıştık. Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı çok yakınız. Odunpazarında hangi hizmeti yapıyorsak Adıyaman Çakırhöyük’te de yapmaya hazırız” dedi.

Son olarak konuşan CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Önemli bir seçim arifesindeyiz. Mahalle mahalle, köy köy, çalışmalarımıza devam edeceğiz zaten çalışmalarımız devam da etmekteyiz. Türkiye’nin geleceği ile ilgili çok önemli bir genel seçim olacak. Ve bu noktada Adıyaman’ın da söyleyecek sözleri var. Adıyaman’ın da yapacak çok önemli çalışmaları var” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu