Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

“Bu seçimin koşulsuz galibi AK Parti’dir”

20 Haziran 2015 Cumartesi, 09:38

Ak Parti Milletvekili Boynukara’dan Koalisyon Açıklaması

“Bu seçimin koşulsuz galibi AK Parti’dir”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, görevlendirme sonrasında koalisyon ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ve Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyet’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara, koalisyon hükümetiyle ilgili açıklamada bulundu. Cemiyet Başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Adnan Boynukara, Adıyaman ve genel siyaset üzerine açıklamalarda bulundu.

Seçim sürecinde kendilerini verilen destekten dolayı medyaya teşekkür ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Adnan Boynukara, bundan sonra da Adıyaman’ın sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket edeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak görevlendirmenin ardından koalisyon olasılığının yüksek olduğunu kaydeden Boynukara, “Şuan Sayın Cumhurbaşkanı tarafından herhangi bir görevlendirme yapılmadığı için süreci beklemek lazım. Ben görevlendirmeden sonra kısa süre içerisinde koalisyon çıkma olasılığı var. Çıkmaz ise de Türkiye hükümetsiz kalmaz. Erken seçimse erken seçim ile problem çözülür.

Ben seçim sonrası yapılmış açıklamaların hepsini siyasi partilerin kendi tabanlarını diri tutmaya ilişkin adımlar olarak görüyorum. Bunların tutarlı, sağlıklı ve kayda alınacak siyasi analizler olmadığını düşünüyorum. Onun için birkaç gün daha beklemek lazım. Birkaç gün sonra tüm siyasi partiler gerçek pozisyonlarına gelecekler. Şuan bile bu pozisyonda olduklarını düşünüyorum. İlk gün ki havaları yok. Bu seçimin şartsız, şurtsuz, koşulsuz galibi AK Parti’dir. Yüzde 41 oy almıştır. AK Parti kendi kendisiyle yarışır bir hale gelmiştir. Muhalefet partilerinin öncelikle bunu düşünmesi lazım. CHP ve MHP’nin toplam oyu AK Parti kadar değil; bunun düşünülmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu, ‘önceki seçimin altında oy alırsam istifa ederim’ dedi; bunun düşünülmesi lazım. Bunlara ilişkin herhangi bir değerlendirme yapılmıyor; kırmızı çizgiler öne sürülüyor. Kırmızı çizgi tabirinin doğru bir şey olmadığını düşünüyorum. Bu tür açıklamaların hepsinin siyasi partilerin kendi tabanlarını korumak için kullandıkları kavramlar olduğunu düşünüyorum” dedi.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyet Başkanı İbrahim Aslan ise, AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Boynukara, Adıyaman Gelenek Bozulmadı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ve beraberindeki heyet Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Milletvekili Boynukara ziyarette şu ifadelere yer verdi;

İlimizde kazasız, belasız, gürültüsüz bir seçim olmasını ifade etmiştik. Çok şükür huzur içerisinde o süreci tamamladık. AK Parti Adıyaman’da birinci parti olarak çıkmıştır. Gelenek bozulmadı. 4-1 şeklinde devam etti.  Bu seçim sonrasında Adıyaman’ın problemlerini sorunlarını konusunda ne yapabiliriz ne edebiliriz. Nasıl çözümler üretebiliriz. Nasıl ortak bir fikir geliştirebiliriz. Düşüncesinden hareket ederek, STK’ları ziyaret edip, fikir alış verişinde bulunuyoruz. Boynukara, ayrıca da il, ilçe, köy ve mahallerimizi, esnaflarımızı gezerek tüm Adıyamanlı hemşerilerimize teşekkür ziyaretlerini de sürdürmeyi de ihmal etmiyoruz.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ise seçim sürecinden sonra vekillerimiz ile bir araya gelerek, istişarelerde bulunuyoruz. Umuyoruz ki; Hükümet kurulur, Adıyaman sorunları masaya yatırılır ve çözüleceğini umuyoruz dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi-  İHA

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz