Siyaset

“Bölge Halkı Devletin Yanında Yer Aldı”

AK Parti Milletvekili Boynukara:

“Bölge Halkı Devletin Yanında Yer Aldı”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Güneydoğu’da gerçekleştirilen operasyonlarda bölge halkının devletin yanında, PKK’ya karşı yer aldığını vurguladı.

AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara, Adıyaman’da 66 sivil toplum kuruluşunu içerisinde bulunduran Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşu Platformu tarafından başlatılan “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” kampanyasına destek verdi.

Demokrasi Parkı’nda kurulan yardım standını ziyaret eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, burada vatandaşlarla sohbet etti.

Gazetecilere açıklamada bulunan Adnan Boynukara, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sürdürülen terör örgütü operasyonlarında bölge halkının devletin yanında yer aldığını, PKK’ya destek vermediğine vurgu yapan Adnan Boynukara, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Adnan Boynukara açıklamasında, “Adıyamanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun. Kendi kardeşlerini PKK terör örgütünün insafına bırakmama iradelerini gösterdikleri için tebrik ediyorum. Şunun altını çizmekte fayda var. Bakın AK Parti iktidarının ilk yıllarından bu güne kadar geçen sürede, AK Parti ‘Kürt meselesi’ olarak bilinen meselenin temel yasal, idari ve anayasal anlamda zeminini ortadan kaldırmak için tüm düzenlemeleri yapmıştır. Meselenin devletle ilgili kısmı ortadan kalkmıştır. Şuan var olan PKK terör örgütünün varlığıdır. PKK terör örgütü hem bölge insanına, hem Türkiye’ye zulmetmektedir. Başbakanımızın Mardin’de 10 başlıkla somutlaşan pakette, bir taraftan terörle mücadele kararlığını göstermek diğer taraftan terörün neden olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmaktır. İnsanlar inşallah evlerine yurtlarına dönerler.

Burada altı çizilmesi gereken asıl önemli konu, bölge insanının PKK terör örgütüne destek vermemiş olmasıdır. Onların hedefledi şey, biz buralarda yüzde 70 yüzde 80 oy aldık. Dolayısıyla bu kalkışmayla biz insanların hepsini etrafımızda toplarız, bir ayaklandırma başlatırız, diye düşünüyorlardı. Ama halk onlara destek vermeyerek onların kursaklarında bıraktı. Bölge insanına hassaten özellikle teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum. Adıyamanlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kardeşlik sürecini pekiştirdikleri için teşekkürler. PKK terör örgütün ve türevlerini lanetliyorum” dedi.

Terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten Boynukara, “Terör örgütünün burada amaçladığı temel konu devletin yönetemediği algısı oluşturmak ve devleti yönetenlerden biz bu işin üstesinden gelemeyeceğiz psikolojisi oluşturmaktı. Kazılan çukurlarla, oluşturulan barikatlarla sonuç alamayacaklarını kendileri de biliyorlar. Ama burada bir psikoloji yönetmeye çalışıyorlar. Devlet bu konuda duyarlılığını gösterdi. Sayın Başbakanın, Sayın Cumhurbaşkanının defalarca tekrarladığı bir konu var. Terörle mücadele konusunda en ufak bir taviz, geri adım söz konusu değil. Şuan tamamlanan, terörle mücadele, teröristlerden bölgelerde bir daha o tür örgütlenmelere, o tür yapılanmalara izin verilmeyeceği konusunda devletin kesin kararlığı var. Bölge insanı da onlara destek vermiyor. Bizim için önemli olan budur” diye konuştu.

Platform adına açıklamada bulunan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş ise, “Kardeşlik kervanı kampanyamız halkımızın teveccühü ile devam etmektedir. Terör nedeniyle mağdur edilmiş ailelerimize, kardeşlerimize yönelik başlatıla bir kampanyadır. Kurumlarımızın desteğiyle bu kampanyayı başlattık. Türkiye’de iller arasında en geniş kapsamlı bu kampanyayı ilk defa biz başlattık. Onların yalnız olmadığını bundan sonrada yalnız olmayacağını ifade etmek için başlayan bir süreçtir. Bu insanları sadece maddi değil, manevi olarak da desteklemektir. Bu kardeşliğimizi her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu