Siyaset

“Birileri Türkiye’yi dizayn etmek istiyor”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Metiner:

“Birileri Türkiye’yi dizayn etmek istiyor”

 

A Haber’de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programının konuğu AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’di. Programda seçim barajı tartışmaları ve son dönemde yüksek sesle seslendirilmeye başlanan CHP – HDP koalisyonu masaya yatırıldı.

2015 genel seçimlerine 6 ay kala çıkarılan seçim barajı tartışmalarını değerlendiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, “Tartışmanın asıl amacı siyasal mühendisliktir. Birileri dışarıdan siyasete müdahale ederek Türkiye’yi dizayn etmek istiyor.” dedi.

 

Amaç Seçim Öncesinde Kaos Yaratmak

Seçim barajı tartışması çıkarmakla yapılmak istenenin seçimler öncesinde kaos yaratmak ve AK Parti’yi iktidara getirecek seçim sürecine gölge düşürmek olduğuna dikkat çeken Metiner, “Yeni bir 367 garabetiyle karşı karşıyayız. Anayasa Mahkemesi üzerinden milli iradeye darbe yapılmak isteniyor ve AYM bir üst aklın Türkiye’yi istikrarsızlaştırma projesinde rol oynuyor” şeklinde konuştu.

2015 genel seçimleri öncesinde dillendirilmeye başlanan CHP – HDP koalisyonunu da yorumlayan Metiner, “CHP – HDP ittifakı mümkündür. HDP ve CHP’nin ideolojik genleri aynıdır. Böyle bir ittifaktan rahatsız olmayız, aksine mutlu oluruz” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu