Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Başkanlık sistemi için millet ne derse o olacak”

31 Ekim 2016 Pazartesi, 08:29

AK Parti Milletvekili Fırat:

“Başkanlık sistemi için millet ne derse o olacak”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekilli İbrahim Halil Fırat, “AK Parti kurulduğu günden bugüne gücünü milletten almış, millet ne demişse de onu yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Başkanlık sisteminin hayata geçmesi adına meclise sunulacak ve şayet mecliste bir karara bağlanmaz ise halka sorulacaktır. Aziz milletimiz başkanlık sistemi için ne derse o olacaktır.” dedi.

Mercan Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Metin Harıkçı’nın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel Programına konuk olan AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman’a yapılan yatırımları değerlendirerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fırat; “Adıyamanlı hemşehrilerimiz AK Parti kurulduğu günden bugüne kendi partisine en iyi şekilde sahip çıkmıştır ve çıkmaya da devam etmektedir. Bizlerde güzel insanlara layık olma adına meclis çatısı altında var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler hemşehrilerimize ne yapsak azdır. Bu bilinçle bırakın il merkezini köylerimizin sorunlarını bile yakından takip ediyoruz. “ dedi.

Kendilerine ulaşan sorunları çözümü ve yeni yatırımların en kısa sürede hayata geçirilmesi noktasında ilgili bakanlıkları aşındırdıklarını belirten Fırat; “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilimiz Ahmet Aydın bizler için, ilimiz için çok büyük bir şans. Üçüncü dönem milletvekili olması, Grup Başkanvekili görevini yürütmesi ve şimdi de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili olması münasebetiyle ilimizle ilgili sorun, sıkıntı ve yatırımlar noktasında hangi bakanlığa gitsek bizlere açılmayan kapı kalmıyor. Bakanlıkları aşan konularda ise başkanvekilimiz Ahmet Aydın sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza çok rahatlıkla ulaşabilmekte bu münasebetle gerek yapılması gerekenler konusunda gerekse de devam eden projeler konusunda ilimiz adına elimiz boş dönmüyoruz. Son dönemlerde ilimize davet ettiğimiz bakanlarımız ilimize gelmekte sorun ve sıkıntıları yerinde görüyor, taleplerimizi yerinde iletiyoruz ve bunların meyvelerini de kısa sürede alıyoruz. Son olarak sayın başkanın odasında Adıyaman milletvekilleriyle Adıyaman ile ilgili konuları konuşurken Tarımla konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Faruk Çelik’i arayıp randevu istedi ve sayın bakanımızda Ahmet başkan siz gelmeyin ben geliyorum deyip Ahmet başkanın oraya gelerek bizleri onurlandırdı. Bu güzelliği yaşamamızdaki en büyük pay Ahmet başkanın meclis çatısı altında ikili ilişkilerinin çok iyi olmasıdır. Bu da ilimiz adına büyük bir şanstır.

Gerek ülke geneli gerekse de Adıyaman’a da Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılanların çok daha fazlasının yapıldığını belirten Fırat; “AK Parti İktidarıyla birlikte ülke geneli ve Adıyaman’a çok önemli yatırımlar yapıldı. Ülkemiz bir yandan iç ve dış tehditlerle mücadele ederken, bir yandan da büyümeye, devasa yatırımlarını yapmaya devam etmekte. Eskiden bir daktilo bile atıldığında ülkede nelerin olduğunu herkes çok iyi biliyor. İlimizde de her alanda güzel şeyler yapıldı, yapılmaya da devem ediyor. Bizler aziz milletimize ne yapsak azdır. Yapmaya da devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

Başkanlık Sisteminin artık ülke adına kaçınılmaz olduğunu belirten Fırat; “AK Parti kurulduğu günden bugüne gücünü milletten almış, millet ne demişse de onu yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Başkanlık sisteminin hayata geçmesi adına meclise sunulacak ve şayet mecliste bir karara bağlanmaz ise halka sorulacaktır. Aziz milletimiz başkanlık sistemi için ne derse o olacaktır.” Dedi.

15 Temmuz gecesi yaşanan olayların ülkeye ve aziz milletimize yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirten Fırat; “15 Temmuz gecesi acımasızca milletin kendi parasıyla alınan silahlarla millete yapılan saldırıyı yine aziz milletimiz bertaraf etmiş, darbecilere büyük bir darbe indirerek bu girişimi engellemiştir. Bu değirmene su taşıyan, bu paralel çete içerisinde kim yer almışsa devletimiz onun gözünün yaşına bakmayacak gereken neyse yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz