Siyaset

“Bakanlar bakmaya geliyor”

CHP’den ‘Bakan’ eleştirisi

“Bakanlar bakmaya geliyor”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ”Adıyaman’a Bakan gelmiş, bakmaya gelmiş” dedi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Adıyaman’da AKP hükümetleri döneminde çok sayıda bakanın gelip gittiğini ancak Adıyaman’a istihdam anlamında hiç bir katkı sağlamadıklarını savundu.

Adıyaman’da bakanların Adıyaman misafirperverliği ile ağırlandığını ve hediyeler sunulduğunu aktaran Çavuş, bakanların, valilik, belediye ve AKP binaları dışında birkaç AK sendikaya uğradığını ifade etti.

Bakanların halk ile bir araya getirilmediğini anlatan Çavuş, Adıyaman gerçeklerinin AK Parti Adıyaman milletvekilleri tarafından bakanlardan gizlendiği ya da bakanların Adıyaman sorunlarını bilmelerine rağmen kayıtsız kalmalarını eleştirdi.

Çavuş, Adıyaman’da hangi kahveye giderseniz o kahvenin dolup taştığını, banka şubelerinin kredi kart mağdurları ile dolduğunu, işsizliğin Adıyaman’da tavan yaptığını dile getirdiği konuşmasında, “Adıyaman’ın hoş görü ve barış şehri dokusu yavaş yavaş yerini suç şehri adına bırakmaya başladı. Bu da ileride çok ciddi tehdit oluşturacaktır. Bakanlar Adıyaman’a hizmet noktasında katkı sunmuyor. Bakanların gelip gitmelerinde trafik durdurulmasa Adıyamanlının bakanın geldiğinden bile haberi olmayacak. Bakanların halktan bihaber olarak gelip gidiyorlar. Adıyaman, artık iş istiyor yatırım istiyor, istihdam istiyor” diye konuştu.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu