Anasayfa / Siyaset / Aydın, Yeniden Grup Başkanvekili

Aydın, Yeniden Grup Başkanvekili

Grup Başkanvekilliği Sayısı Düştü

Aydın, Yeniden Grup Başkanvekili

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,  yeniden AK Parti Grup Başkanvekilliğine seçildi. AK Parti’de geçen dönem 5 olan grup başkanvekili sayısı 25. Dönemde 4’e indi. Grup Başkanvekilliğinde Ahmet Aydın ve Mahir Ünal yerlerini korurken, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ile İstanbul Milletvekili Doğan Kubat yeni grup başkanvekilleri oldu.

AK Parti TBMM Grup toplantısında, AK Parti’ye Başkanlık Divanında düşen üyelikler ile grup başkanvekilleri ve grup yönetimi belirlendi. Amasya Milletvekili Naci Bostancı Meclis Başkanvekili, Çorum Milletvekili Salim Uslu ile Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu Meclis İdare Amiri, Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu katip üye olarak seçildi.

AK Parti TBMM Grup toplantısında, AK Parti’ye Başkanlık Divanında düşen üyelikler ile grup başkanvekilleri ve grup yönetimi belirlendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleşen grup toplantısının basına kapalı bölümünde, AK Parti’ye Başkanlık Divanında düşen üyelikler ile grup başkanvekilleri ve grup yönetimi kurulu üyeleri için seçim yapıldı.

Amasya Milletvekili Naci Bostancı Meclis Başkanvekili, Çorum Milletvekili Salim Uslu ile Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu Meclis İdare Amiri, Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu katip üye olarak seçildi.

AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu da belirlendi. AK Parti Grup toplantısının basına kapalı bölümünde Grup Yönetim Kurulu üyeleri için seçim yapıldı.

Buna göre, Grup Yönetim Kurulu; Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Isparta Milletvekili Recep Özel, İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak, Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ve Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt’tan oluştu.

 

Grup Başkanvekili Sayısı 4’e İndi

AK Parti’de geçen dönem 5 olan grup başkanvekili sayısı 25. Dönemde 4’e indi. Grup Başkanvekilliğinde Ahmet Aydın ve Mahir Ünal yerlerini korurken, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ile İstanbul Milletvekili Doğan Kubat yeni grup başkanvekilleri oldu.

1 Mart 1971’de Adıyaman’ın Kâhta’da ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Aydın,  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında ders programını tamamladı. Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde radyoloji teknisyeni olarak çalıştı. Serbest avukatlık yaptı. 1999 Fazilet Partisi Adıyaman il Başkan yardımcılığı yapan Aydın, AK Parti kuruluşunda aktif görev aldı..2002 seçimlerinden önce İl Başkanlığına Seçilen Aydın, 5 yıl boyunca AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdürdü. Aydın, 22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel seçimlerinde Adıyaman Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Ülke Kabine, Adıyaman Bakan Bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar Ülke Kabine, Adıyaman Bakan Bekliyor   Türkiye, kabine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir