Siyaset

“Atatürk’ün Kürt Politikası İle Aydınlık Yarınlara”

Aday Adayından çözüm önerisi

“Atatürk’ün Kürt Politikası İle Aydınlık Yarınlara”

 

AK Parti’den aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Topdemir, “Kalkınmış Adıyaman, Kalkınmış Türkiye” sloganı ile kısa zamanda memleketinin hak ettiği yere getireceğini açıkladı. Topdemir, ayrıca çözüm için de Atatürk’ün Kürt Politikası ile aydınlık yarınlara ulaşılacağını söyledi.

1969 Adıyaman doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Topdemir, daha önce görev yapmış olduğu memleketi Adıyaman’dan AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

20 yıl Güneydoğu’da görev yapan Topdemir, Atatürk’ün Kürt Politikası ile ilgili üç kitap yayınladı.

Topdemir, “Çözüm Sürecine Atatürk’ün Kürt Politikası Modeli projesine en uygun il günümüzde Adıyaman’dır. Terörden uzak bir kent olan Adıyaman’ın, halkı bütünlük içindedir. Adıyaman Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal’in yanında yer almıştır. İşgalci güçler, Kurtuluş Savaşı’nda Adıyaman’a gelmek istemiş ancak başarılı olamamışlardır. Adıyaman halkı 400 atlı ile Antep’in savunmasına destek vermiştir. Adıyaman’ı, Kahta’ya, Pötürge’yi Gölbaşı istasyonuna bağlayan Göksun köprüsünü Atatürk 1935’te yaptırmıştır. Adıyaman’ın; sosyal, kültürel dokusu model oluşturacak niteliklere sahiptir. Kürt, Alevi, Süryani, Zaza ve Türkmen vatandaşlarımızın bir arada yaşadığı mekan olan Adıyaman, terörden uzak bir şehirdir. Halkta, hoşgörü, uzlaşma ve dayanışma mevcuttur.

Topdemir’in Adıyaman İle İlgili Kitapları: -Adıyaman Atasözleri 1996 -Adıyaman Halk Bilimi 1998 -Adıyaman İl ve İlçeleri Atlası 2010 -Adım Adım Adıyaman(Ekonomik, Sosyal Yönleriyle)2014 Çözüm Süreci İle İlgili Kitapları: -Atatürk’ün Güneydoğu Politikası (2010) -Atatürk’ten Erdoğan’a Kürt Politikası(2014) -Hükümetleri Yıkan Kürt Politikaları(2015)

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu