“AKP’yi sandığa gömeceğiz”

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:56

Altan Tan Adıyaman’daydı

“AKP’yi sandığa gömeceğiz”

 

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan her gün bir yerlere çıkıp eline Kuranı Kerimi alıp siyaset yapıyor. Genellikle de doğu illerinde Kur’an-ı eline alıp mitinglerde sallıyor. O bilmiyor ki Kürtler Kuranı ezbere biliyor. O bilmiyor ki Kürtlerin büyük bölümü dinine bağlı insanlar. Ey AKP ve Erdoğan, siz halka Kuran gösterip din dersi vereceğinize bu Gerger’e, Sincik’e, Kahta ve Adıyaman’a hizmet verin, hizmet. Yol yok, su yok, doktor ve hizmet yok. Siz bunları çözeceğinize kalkmış millete din dersi veriyorsunuz” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Adıyaman ziyareti kapsamında  Gerger Sincik Kahta ve Çelikhan ilçelerini ziyaret ederek binlerce kişiye hitap etti.

HDP Diyarbakır Milletvekili ve Milletvekili Adayı Altan Tan,  Gerger’de partililer karşıladı.

Tan; Devlet kurumları bu süreçte çok dikkatli olmalılar. Unutmasınlar ki 7 Hazirandan sonra ‘Ağa da biziz Devlette biziz’’ anlayışı son bulacak, bizim kararlarımızda etkili olacak.

Tan, Gerger’de ilçe merkezinde seçim bürosunun üzerinde gerçekleştirdiği mini mitingle halka seslendi. AK Parti hükümetini eleştiren Diyarbakır milletvekili Altan Tan;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan her gün bir yerlere çıkıp eline Kuranı Kerimi alıp siyaset yapıyor. Genellikle de doğu illerinde Kur’an-ı eline alıp mitinglerde sallıyor. O bilmiyor ki Kürtler Kuranı ezbere biliyor. O bilmiyor ki Kürtlerin büyük bölümü dinine bağlı insanlar. Ey AKP ve Erdoğan, siz halka Kuran gösterip din dersi vereceğinize bu Gerger’e, Sincik’e, Kahta ve Adıyaman’a hizmet verin, hizmet. Yol yok, su yok, doktor ve hizmet yok. Siz bunları çözeceğinize kalkmış millete din dersi veriyorsunuz” diyerek hükümeti eleştirdi. “Gerger’de AKP’yi sandığa gömeceğiz” dedi.

HDP Milletvekili Altan Tan ile birlikte Bucak ailesi mensuplarından Serhat Bucak, Adıyaman milletvekili adayları Behçet Yıldırım ve Yasin Tahta yer aldı.

Sincik ve Kahta’da da partililere hitap eden Tan, AK Parti’yi eleştirdi, din dersi, diyanet üzerine eleştirilerini yineledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz