Anasayfa / Siyaset / AK Parti’de MKYK’sında 19 yeni isim
ERDOĞAN BESMELE VE FATİHA İLE GERİ DÖNDÜ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “RABBİM ÖMÜR VE İMKAN VERDİKÇE MİLLETİMİZE HİZMET YOLUNDA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ” “BU UZUN, MEŞAKKATLİ, SABIR GEREKTİREN YOLCULUKTA ELBETTE YORULANLAR, ELBETTE YOLUNU KAYBEDENLER OLDU, ELBETTE ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE GERİDE KALANLAR OLDU AMA AK PARTİ OLARAK BİZİM NE MENZİLİMİZ DEĞİŞTİ, NE KARARLILIĞIMIZ DEĞİŞTİ, NE DE MİLLETİMİZLE ARAMIZDAKİ RABITA ZAYIFLADI” “YARIN MİLLETİMİZİN KARŞISINDA BOYNUMUZ BÜKÜK MAHCUP DURMAKTANSA BUGÜN İÇERİDEKİ VE DIŞARIDAKİ ALÇAKLARIN KARŞISINA DİMDİK DİKİLEREK KADERİMİZ NEYSE ONA RIZA GÖSTERİRİZ” “EĞER BU KARDEŞİNİZİN ÜLKESİNİN VE MİLLETİNİN HAYRINA OLMAYAN EN KÜÇÜK BİR TAVRINI, İCRAATINI, SÖZÜNÜ DUYARSANIZ BUGÜNE KADAR YAPTIĞI HER ŞEYİ BİR KENARA BIRAKIN VE GEREĞİNİ YAPIN. BÖYLE BİR YANLIŞIN İÇİNE DÜŞEN TAYYİP ERDOĞAN’IN TÜM HAKLARI SİZE HELALDİR. BEN DE ŞİMDİ MİLLETİMDEN HELALLİK İSTİYORUM”

AK Parti’de MKYK’sında 19 yeni isim

AK Parti’de MKYK’sında 19 yeni isim

 

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın A takımı belli oldu. 50 kişiden oluşan Merkez Karar Yönetim Kurulu’na 19 yeni isim girerken, 19 isim de liste dışı kaldı.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) belli oldu. Yeni MKYK’ya 19 yeni isim girerken, 19 isim ise liste dışı kaldı. MKYK’da yer alan isimler şöyle:

“Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, Hatice Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, İsmail Emrah Karayel, Jülide Sarıeroğlu, Mahir Ünal, Markar Eseyan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumesye Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zeyid Aslan ve Zeynep Alkış.”

MKYK’ya yeni giren isimler ise şöyle:

“Binali Yıldırım, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Ethem Sancak, Harun Karacan, Hatice Kübra Öztürk, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, İsmail Emrah Karayel, Mehmet Emin Yılmaz, Mahir Ünal, Recep Uncuoğlu, Rumeyse Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Hacı Ahmet Özdemir, Zelkif Kazdal.”

MKYK’da olmayan isimler:

“Ayhan Ogan, Ayşe Sula Köseoğlu, Edibe Sözen, Emine Nur Günay, Nükhet Hotar, Fatma Güldemet Sarı, Fazilet Dağcı Çığlık, Hüseyin Özbakır, Mehmet Müezzioğlu, Mehmet Galip Ensarioğlu, Mahmut Kaçar, Yelda Erol Gökcan, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sema Ramazanoğlu, Serkan Bayram, Şaban Dişli, Yasin Aktay, Yaşar Karayel, Veysi Kaynak.”

Merkez Karar Yönetim Kurulu’na 19 yeni isim girerken, 19 isim de liste dışı kaldı. Listede iş adamı Ethem Sancak da yer aldı. MKYK’ya yeni giren isimler arasında Dolmabahçe mutabakatı sürecinde yer alan dönemin Grup Başkanvekili Mahir Ünal da yer aldı. Aynı sürecin yürütücülerinden dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala da MKYK’da yer alan isimlerden.

Merkez Disiplin Kurulu’nda yer alan isimler ise şöyle:

“Ali Özkaya, Hüseyin Özbakır, Ayhan Sefer Üstün, Serkan Bayram, Kerem Ali Sürekli, Murat Alparslan, Murat Göktürk, Taha Ayhan, Sabri Öztürk, Serap Yahşi Yaşar, Zeynep Yıldız.”

Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu’nda Aziz Babuşçu, Vedat Bilgin ve Şamil Tayyar yer alırken; Siyasi Erdem ve Etik Kurulu’nda Ahmet Cemil Tunç, Mustafa Ünal, Halide İncekara, Güldal Akşit, Nihat Eri yer aldı.  (İHA)

Bu Habere de Bakın

Ülke Kabine, Adıyaman Bakan Bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar Ülke Kabine, Adıyaman Bakan Bekliyor   Türkiye, kabine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir