Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

AK Parti ve HDP İddialı, CHP Sessiz

29 Nisan 2015 Çarşamba, 10:34

7 Haziran Seçimleri Kızışıyor

AK Parti ve HDP İddialı, CHP Sessiz

 

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için partiler adaylarını belirledikten sonra sahaya indi. Adıyaman’da da seçim koordinasyon merkezlerinin açılmasıyla seçim sürecine girildi. Ancak gözlenen AK Parti ve HDP’nin seçimlere iddialı hazırlandığı, CHP’nin sessizliğini koruduğu, diğer partilerin de iddialı olmasa da seçimlere hazırlandığı yönünde.

BAKAN YILMAZ, ADIYAMAN SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN YILMAZ, ADIYAMAN SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Adıyaman, 7 Haziran seçimlerine hazırlanıyor. Seçimin en iddialı partisi olan iktidar partisi AK Parti, seçimden 5-0 çıkmanın çabasında. AK Parti Milletvekili Adayları Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat ve İclal Yalçın Tutuş, seçim koordinasyon merkezlerinde, ilçelerde ve il merkezinde vatandaşlarla buluşarak destek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman merkezde, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla açılan ve AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, vatandaşların yoğun ilgisini görüyor.

Seçimin bir diğer iddialı partisi ise HDP.

HDP, ülke genelinde barajı geçmek için çabalarken, Adıyaman’da da bir milletvekili çıkarmak için yoğun çaba harcıyor. Birçok yerde seçim bürosu açan HDP, adayları Dr. Behçet Yıldırım, Yasin Tahta, Ayten Yılmaz, Av. Ferhat Temel ve Birsen Tunç ile birlikte vatandaşlardan destek arayışına giriyor.

????????????????????????????????????

HDP Milletvekili Adayı Dr.Behçet Yıldırım, bir milletvekili kazanmalarını garanti görürken, Besni, Gölbaşı ve Tut bölgesinde özellikle gençlerin partilerine verdiği destekle iki milletvekili alacaklarına inanıyor.

7 Haziran seçimlerine ön seçimle hazırlanan CHP’de ise suskunluk hakim. Daha çok Besni, Gölbaşı, Tut bölgesine yoğunlaşan CHP’nin Adıyaman’da beklediği etkiyi göremeyeceği yorumları yapılıyor. CHP’nin ilk sıra adayı Dr.Selçuk Tabak’ın Besni, Gölbaşı ve Tut’ta yeterli desteği bulması için yoğun çaba sarf edilmesi, bir milletvekili hedefinin değişmediğini gösteriyor.

CHP, seçimlere Dr.Selçuk Tabak, Av.Abdurrahman Tutdere, Fatma Ulubey, Mehmet Karahan ve Karip Bozkurt’la giriyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz