Siyaset

Fırat: “Operasyon, hepimize gurur ve sevinç yaşattı”

AK Parti İl Başkanı Fırat: “Operasyon, hepimize gurur ve sevinç yaşattı”

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. İbrahim Halil Fırat, İşid’in kaçırdığı 49 rehinenin kurtarılmasını değerlendirerek, yapılan operasyonun herkese gurur ve sevinç yaşattığını söyledi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, “Bilindiği üzere 11 Haziran 2014 günü Musul Başkonsolosluğumuza yapılan bir terör baskını neticesinde aralarında Başkonsolosumuz Öztürk Yılmaz ile birlikte başkonsolsoluk görevlilerinin eş ve çocuklarının da bulunduğu 49 vatandaşımız rehin alınmıştı. Devletimizin olay anından itibaren her türlü istihbarat yöntemini başarıyla kullanarak sürdürdüğü takip neticesinde, hiçbir zaman vatandaşlarımız ile irtibat kopmamıştır. Fakat muhatapların başıbozuk yapısı ve medyaya yansıyan dehşet görüntüleri nedeniyle, ani gelişebilecek bir refleksle vatandaşlarımıza verebilecekleri bir zararın önüne geçmek için, sabır ve akl-ı selim ile hareket edilerek nihayet vatandaşlarımız kurtarılabilmiştir.” dedi.

Fırat, “Dünyanın en zor şartlarına sahip bir bölgede, ülkesi için görev yaparken menfur bir olay neticesinde 101 günlük bir esarete tabi tutulmuş olan vatandaşlarımızın sağ ve selametle kurtarılmış olması milletçe hepimize gurur ve sevinç yaşatmıştır. Kendilerini süper güç sayan ülkelerin esir düşen vatandaşlarının kurtarılması noktasında düştükleri çaresizlik tüm dünyada hayretle izlenmektedir. Buna karşılık, Milli İstihbarat Teşkilatımızın bir terör örgütü açışından çok büyük koz olabilecek nitelikteki yüksek devlet görevlilerini burunları dahi kanamadan ülkemize getirmiş olması, üstün ve takdir edilecek bir başarıdır. Aynı zamanda Türkiye’nin dünya ve bölge siyasetindeki etkin ve haklı politikalarının da bir göstergesidir. Ayrıca bu zor süreçte rehin vatandaşlarımızın canını hiçe sayarak, çirkin senaryolar uydurmak suretiyle bunu iç politika malzemesi olarak kullanan, devletimizi ve hükümetimizi dünya kamuoyunda lekelemeye çalışan muhalefet partileri ile kimi muhalif odakları da halkımızın takdirine sunuyorum.” dedi.

101 günlük sürecin selametle sonuçlanmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Fırat, “Bu olayın selametle sonuçlanmasından dolayı öncelikle Allah’ a hamd ederek, aylardır bu hadisenin çözümü için her türlü gayreti sarf eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Dışişleri personelimize ve bu zor görevde canı pahasına görev alarak milletimize bu sevinci yaşatan özel kuvvetlerin ve istihbaratımızın isimsiz kahramanlarına şükranlarımı sunarım. Ayrıca bu ağır tecrübe ile yüzleşmek zorunda kalan başta Başkonsolosluk görevlilerimizin eş ve çocukları olmak üzere tüm başkonsolosluk çalışanlarımıza ve Başkonsolos Sayın Öztürk Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerimle, Rabbimden bu milleti bir daha böyle zor imtihanlardan geçirmemesini niyaz ederim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu