“Adıyaman’a 7 Milyarlık Yatırım Yapıldı”

25 Nisan 2015 Cumartesi, 10:18

AK Parti Milletvekili Adayı Fırat:

“Adıyaman’a 7 Milyarlık Yatırım Yapıldı”

 

AK Parti iktidarı döneminde Adıyaman’a 7 Milyar liralık yatırım yapıldığını söyledi.

Aday adaylığı sürecini ve seçimi değerlendiren Fırat, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Fırat, “Ak Partinin kurulduğu günden bu yana teşkilatın ve yönetimin içerisinde yer aldım, partinin her kademesinde çalıştım. Bu çalışmaları yaparken hiçbir zaman il başkanı ya da belediye başkanı, milletvekili olacağım diye bir hesap içerisine asla girmedim. “

“İl başkanı olduğum dönemde Adıyaman’ın tüm sorunlarına vekillerimizle birlikte çözüm aradık ve memleketin sorunlarını bir bir çözmeye başladık. Çözemediklerimizi Ankara’da takip ettik ve Adıyaman’a devasa projeler, yatırımlar kazandırdık. Kentin sorunları ile birlikte vatandaşlarımızın tüm sorunlarını çözmeye çalıştık, işsizliğe çözüm aradık ve çözüm bulduğumuz her fırsatı işsizlik adına değerlendirdik. Bizlere ve vekillerimize gelen talepleri çözmeye, vatandaşların dertlerine derman olmaya çalıştık.

Yine il başkanlığı dönemimde haftada 2 günü ‘Vatandaş Günü’ olarak ilan ettik ve bu 2 günde vatandaşın sorunlarına çözüm aramaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar halkın sorunlarını çözmeye çalıştık. Yapılacak yatırımların önünü açarak yatırımcımıza yardımcı olduk, asla akçeli işlere bulaşmadık.

Yıllardır Adıyaman’da sorun olan birçok projeyi hayata geçirdik. Adıyaman üniversitesini kurduk. O zamanlar buna uygun olmayan üniversitemizi tüm Adıyamanlılarla el ele verip, kurulacak ilk 15 üniversite içerisine yerleştirdik ve üniversitemize kavuştuk. Şimdi öğrenci sayımız 20 binlere dayanmış durumda.

Çeyrek asırdır çıkmaz sokak olarak adlandırılan Adıyaman’ı Kâhta-Diyarbakır arasındaki asma köprüye kavuşturduk, bu köprünün sadece maliyeti 100 milyon Türk Lirası.

Yine bizim dönemimizde Adıyaman’da havaalanı vardı ama seferler yoktu. Sadece adı vardı, kendisi yoktu. Bizler havaalanını havalimanı yaptık ve seferleri başlattık. İnşallah yakın bir zamanda özel firmalarında gelmesiyle tam bir havalimanı olacaktır.

Yollarımızın durumunu hepimiz çok iyi hatırlarız, ölümlü kazaları hiçbirimiz unutmadık, şimdi ise duble yollarda seyahat ediyoruz. İnşallah çevre illerle bağlantımızda kısa bir sürede duble yol olacaktır. Birçoğunun ihalesi yapıldı, bazılarında ise çalışmalar son sürat devam etmekte.

Tüm bunlarla beraber sulamayla ilgili çok ciddi mesafeler aldık, hayal olan gölet ve barajlarımızın çalışmalarını yaptık şimdi bazılarının temeli atıldı. Bazılarının da ödeneği yapıldı ve temelleri atıldı, bir kısmı ise bitmek üzere.

İşsizlikle ilgili sıkıntı yaşayan bu kentin kurtuluşu sulu tarımdan geçiyor, bundan dolayı bu projelere yoğunlaştık. Tarımsal sulama ile birlikte işsizlik de Adıyaman’da tarih olacaktır.Adiyamana-7-Milyarlik-Yatirim-Yapildi23

Adıyaman’a sağlıktan eğitime birçok güzel çalışmalar başlattık. Her ilçemizin kendine ait hastanesi var, bazıları bitti bazıları da bitme aşamasında. Adıyaman’da tıp fakültesi açıldı ve bununla beraber 400 yataklı yeni hastanemiz var.

Eğitim çok önemli, o nedenden dolayı çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılan derslik kadar bizler derslik yaptık.

Adıyaman’a ve Türkiye’ye yapılan hizmetlerimizi sayarak bitiremeyiz ancak bir gerçek var ki tüm bu hizmetler güzel ama yetmez. Çevre illerle olan makas farkımızı gün geçtikçe kapatıyoruz, inşallah bu dönem 5 vekille birlikte Türkiye’de 400 vekil çıkaracağız ve yarım kalan tüm projelerimizle birlikte yeni projelere ve hizmetlere başlayacağız.” dedi.

Ayrıca Fırat adaylıkla ilgili sorulan sorulara ve seçim çalışmalarında net cevaplar verdi.

“Aday adaylığı süresince her aday adayı arkadaşımız gibi bizler de çalışmalarımızı yürüttük. Nasip kısmet olan bu süreçte adaylık bizlere kısmet oldu. Ben daha önce bir söz almadım, süreci ben de diğer arkadaşlar gibi yaşadım. Ancak bu süreçte şansımızın biraz daha fazla olduğunu biliyorduk.

Bende diğer arkadaşlarım gibi adaylığımı 7 Nisan günü saat 17.00’da öğrendim.

Seçim çalışmalarına gelince, bizler şehrimizin her karesini ziyaret edip, bu seçimin ne kadar önemli olduğunu anlatarak vatandaşlarımızdan desteklerini ve oylarını isteyeceğiz.

Ak Parti olarak bizim hedefimiz Adıyaman’da 5 vekil çıkarmak olacaktır. Diğer tüm aday adayı arkadaşlarımız ve adaylarımla sahalara indik ve çalışmalarımıza başladık. Takdir Adıyamanlıların olacaktır.

Hedeflerimiz halkla beraber elbette büyük, çünkü bizler girdiğimiz her seçimde halkımızın yanında onlar da bizim yanımızda yer aldı. Allah’ın izni ile bu seçimde de halkımız bizleri destekleyerek gerekeni yapacaklardır” diye konuştu.

Gazeteci Burak Cansel’in sorularını yanıtlayan Fırat; “Asla telefonumu vekil olduğumda da kapatmayacağım. Vatandaş bana 24 saat ulaşabilecektir, her zaman onların sorunlarını çözmeye çalışacağım ve kentin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışacağım.” dedi.

“Adıyaman bakan çıkaracak mı, vekillerle beraber hareket edecek mi?” sorusuna ise Fırat şöyle yanıt verdi.

Fırat; “Bu defa bakan çıkarmaya yakınız. Her arkadaşım bakan olacak kadar yetenekli ve tecrübeli ancak Grup Başkanvekilimizin bakanlığa daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bizler 5 vekil olarak uyum içerisindeyiz ve bu beraberliğimizi güce çevirerek gerekeni yapacağız.” Dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz