Son Dakika
23 Mayıs 2018 Çarşamba

“Adıyaman, kardeşlikte örnektir”

09 Ekim 2014 Perşembe, 03:03

AK Parti Milletvekili Metiner:

“Adıyaman, kardeşlikte örnektir”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, birkaç gündür birçok ille birlikte Adıyaman’da da İşid’in Koban’iyi kuşatma çabasını bahane edenlerin eylemleri üzerine bir açıklama yaparak, Adıyamanlıların kardeşçe bir arada yaşama başarısını gösterdiğini belirterek, bu oyunu Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk’üyle, Kürt’üyle birlikte bozacağını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, “Huzurun başkenti diye dünyaya örnek gösterdiğimiz güzel Adıyaman’ımızda son günlerde yaşanan olaylar, hepimizi derinden üzmektedir. Adıyaman, sağcısıyla, solcusuyla, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk’üyle, Kürt’üyle bir arada ve kardeşçe yaşamayı becermiş bir kenttir. Kobani’de yaşananlar, hepimizi derinden üzmektedir. Kobani’de bir Kürt’ün başına gelecek felaket, Adıyamanlının da yüreğini dağlayacaktır. ” dedi.

Metiner, “Hemşerilerimin sağduyusuna, ferasetine, kardeşlik duygularına ve sarsılmaz birlikteliklerine güvenerek, bu oyunun, yine Adıyamanlının, Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle bozacağına yürekten inanıyorum. Bu ülke hepimizin, bu ülke farklılıklarıyla birlikte bizim ülkemizdir. Bir arada yaşamayı, daha güzel yarınlara el birliğiyle ulaşmayı sağlamamız gerekiyor.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz