Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

“Adıyaman, hak ettiği hizmeti alacak”

05 Mayıs 2015 Salı, 11:12

HDP Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

“Adıyaman, hak ettiği hizmeti alacak”

 

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlere Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da “Yeni yaşam” projesiyle seçime hazırlanan HDP Adıyaman İl Örgütü, büro açılışı ve esnaf ziyaretleriyle çalışmalarına devam ediyor.

HDP Milletvekilli Adayı Behçet Yıldırım, “AKP’nin on iki yıllık iktidarı boyunca Adıyaman da işsizliğin giderek arttığını ve Adıyaman’ın hak ettiği hizmetleri alamadığını” söyledi.

????????????????????????????????????

Halkların Demokratik Partisi Adıyaman İl Örgütü Adıyaman Merkez, Kâhta, Sincik, Gerger de seçim büroları açılışları yaparak ve HDP Adıyaman Milletvekili Adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin Tahta, Birsen Tunç ise merkezde, ilçelerde ve köylerde yurttaşları ziyaret ederek 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlere hazırlanıyor.

Halkların Demokratik Partisi Adıyaman Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım, “Halkların Demokratik Partisinin çözüm sürecinde üstlendiği rolden ve ezilenlerin ötekileştirenlerin emekçilerin kadınların gençlerin sesi olacağından ve bu ülkenin demokratikleşmesinde barışın ve kardeşliğin köprüsünü kuracağına olan inancımla halkların kardeşliği için Halkların Demokratik Partisinden aday olduğunu, Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman’da yaptığımız ziyaretler sırasın da yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz bu da bize daha çok motive ediyor.” dedi.

“AKP’nin on iki yıllık iktidarı boyunca Adıyaman’da işsizliğin arttığını ve insanların giderek yoksullaştığını” söyleyen Yıldırım, “Mevsimlik tarım işçiliğinin Adıyamanlı hemşerilerimizin kaderi olamaya devam ediyor. Çevre illere mevsimlik tarım işçisi olarak giden yurttaşların yolda yaşadığı trafik kazalarında yaşamını yitirmesi, gittiği yerlerde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmesi ve çocuklarının eğitimlerinden uzak kalmasına sebep olan mevsimlik tarım işçiliğinin vatandaşların gün geçtikçe yoksullaşmasında en önemli etkendir” dedi.

????????????????????????????????????

Sağlık konusunda da Adıyaman halkının hak ettiği hizmetleri alamadığını ifade eden Yıldırım “bunun açık örneği de Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk hastanesinde yaşanmaktadır. İnsanlar gece yarısı kalkıp hastası için randevu almaya geliyor hekim yetersizliğinden dolayı hastasına randevu alamadan evlerine geri dönüyorlar. Defalarca basın açıklamaları ve oturma eylemleri yapılmış olmasına rağmen hükümet ve yetkililer bu sorunu çözememiş ve sorun çözümü konusunda bir çalışma yapmamıştır ve bu sorun hala devam etmektedir. Hemen hemen her gün bir sağlık çalışanına hasta yakınları tarafında saldıra olmakta ve sağlık personelleri darp edilmektedir. Bunun tek sebebinin ise AKP hükümetini uyguladığı sağlık politikalarıdır ve bunlarda gösteriyor ki AKP sağlık konusunda sınıfta kalmış ve sağlık politikaları çökmüştür. Bu yüzden bu dönem halkın HDP’yi umut olarak görmesi nedeniyle partimize yoğun bir ilgi var” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz