Siyaset

“Aday olmasam da partim için çalışacağım”

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mustafa Alpay,

“Aday olmasam da partim için çalışacağım”

 

7 Haziran’da yapılacak Milletvekili genel seçimleri için AK Partiden aday adayı olan Mustafa Alpay, aday edilmemesi halinde de partisi için gece gündüz çalışacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mustafa Alpay, yazılı bir açıklama yaparak seçim sürecini değerlendirdi. Alpay, “1 Mart’ta yapılan temayül yoklamasında il ve ilçe delegelerinin şahsına verdiği destekten dolayı tekrar teşekkürlerini belirterek. Devamla, insanımıza güveniyor, en derin saygı ile kararlarına teşekkür ediyorum. Merkezi ile ilçeleri ile Adıyaman insanı her zaman tercihlerinde en iyiye işaret etmiştir, aday adaylarına değer vermiştir, kendini yönetecek kişileri belirlemede her zaman inisiyatif almıştır.  Nitekim temayül yoklamasında genciyle kadınıyla ana kademe yöneticileriyle tam kadro Pere Saray’da sandığa sahip çıkmışlar Ak Parti geleneğini devam ettirmişlerdir. Kendileri de en iyi saygı ve değeri hak etmektedirler, ben şahsım olarak insanımıza değer veriyorum, vermeye de kesintisiz devam edeceğim.” dedi.

Alpay, “Aday belirleme sürecini yüz akıyla sürdüren partimin tüm kademelerinde görev alan yönetici, delege, üye, mahalle temsilcisi, köy temsilcisi ile belediye başkanlarım, belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclisi üyelerimiz; partimizin başarısı için özveri ile çalışan, parti kademelerinde görev alma imkânı ve sırası henüz oluşmamış gönül temsilcilerimizi, ilimizde yapılan temayül yoklamasında şahsıma destek verenleri, yine şahsıma destek vermek isteyip de herhangi bir sebepten dolayı veremeyenlere partim ve siyasetim adına canı gönülden tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Ankara’da yapılan mülakata da değinen Alpay, “Yine Aday belirleme sürecinin bir devamı olarak 11 Mart da Parti Genel merkezimizde bir mülakat yapıldı, bu mülakatta aday adaylarının, diksiyon, kendini ifade edebilme, karşısındaki kişilerle iletişim kurabilme, önemli olaylar aşamasında panik durumu gibi hasletlerini tanıma amaçlanmıştır. Komisyonun tecrübeli ve değerli üyelerinin amacı, vekil adayı ile yakın temas kurarak tanımakla beraber, ülke adına TBMM de alınacak dünyayı ve bölgeyi ilgilendiren kararlar karşısında temsil ettiği halkın ve temsil ettiği Partinin ilkelerini koruyarak dik durabilme kabiliyetlerini ölçmekti. Bu da sürecin en önemli aşamalarından biridir, bu süreci ben de çok önemsiyorum.

Kolay bir süreç olmadı Milletvekili olmak için partiye başvuran 5.559 kişi, 6 Mart ile 15 Mart arasında yapılan mülakata her ilin milletvekili toplam sayısının dört katına düşürüldü, yani toplamda 2.200 kişi mülakatı geçti. Bu sayı da 550 ye indirilene kadar değerlendirme devam edecek.

Yakın ekibimle birlikte gerekli çalışmamı Partimin ilkeleri doğrultusunda diğer aday adayı arkadaşlarımızın hak ve hukukuna saygılı bir biçimde yürüttüm. Delegelerimizi gezdim, teşkilat ve belediye başkanlarımızı ile il genel meclisi üyelerimizi ziyaret ettim. Ayrıca kanaat önderi konumunda olan STK’larımızı ziyaret ettim, onlar teveccühlerini gösterdiler, tekrar teşekkür ediyorum. Artık söz genel merkezde. Bu süreçten sonra kısmet ne ise öyle tecelli eder, kısmetimizde varsa aday oluruz, kısmetimizde yoksa ne diyelim. Takdir cenabı Allah’ındır.

Bu süreçten sonra 7 Nisan 2015’te YSK ya verilecek listede adım osun olmasın, listede yer bulacak her biri diğerinden kıymetli ve kendi sahasında donanımlı aday arkadaşlarımızla köy köy, mahalle mahalle, hane hane gezerek 2011 yılında ulaşmak isteyip de kıl payı kaçırdığımız beşte beş sonucunu bu dönem, önce Allah’ın sonra siz değerli hemşehrilerimin desteğiyle başaracağız. Bizim siyasetimizde pes etmek olmaz; durmak yok yola devam diyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu