“77 milyonu kuşatıcı başkan olacağım”

29 Haziran 2015 Pazartesi, 10:11

Yılmaz, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş’la Görüştü

“77 milyonu kuşatıcı başkan olacağım”

 

AK Parti TBMM adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la görüştü. Görüşme sonrası Yılmaz, “Bir Türkiye var ve hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecek” dedi.

AK Parti TBMM adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşme sonrası Yılmaz, “Bir Türkiye var ve hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecek” dedi.

AK Parti TBMM adayı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile birlikte 16.30’da CHP Genel Merkez binasına geldi. Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da hazır bulundu. Yarım saat süren görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi’nden ayrılırken Yılmaz, gazetecilere açıklamada bulundu. Yılmaz şunları kaydetti:

“Sayın Genel Başkana teşekkür ediyorum. Bugün randevu talep ettik kendisi verdi lütfettiler. 4 partinin de adayı var. 4 partinin adayı da hepsi birbirinden değerli, tecrübeli. Ancak hiçbir partinin adayı ilk üç seçimde kendi milletvekillerinin desteğini alarak seçilemiyor. Dolayısıyla da bu adaylar mutlaka bir başka partinin desteğini almak durumdalar. Bu görüşmelerde o çerçevede muhakkak her partinin kendi adayı var. Biz onlara başarılar diliyoruz. Biz sayın genel başkanla görüşmemizde nasıl bir genel başkanlık misyonu, TBMM Başkanı olaraktan nasıl düşündüğümüzü, tarafsız, herkesi kuşatıcı, 77 milyonu kuşatıcı bir başkan olarak düşündük. Çünkü bir Türkiye var ve hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi ne kadar sağ salim hedefine ulaşırsa 77 milyon da bundan fayda görecek. Dolayısıyla ben bütün adaylara başarılar diliyorum. Sayın Genel Başkana da teşekkür ediyorum.”77-Milyonu-Kusatici-Baskan-Olacagim-(1)

Yılmaz, yarın ise saat 14.00’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşeceğini ifade etti. İsmet Yılmaz, gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen Güvenlik Zirvesi’ne ilişkin sorularını ise yanıtlamadı.

 

Yılmaz’dan Demirtaş’a Ziyaret

AK Parti Meclis Başkan Adayı İsmet Yılmaz:   “Birinci Seçimin Turlarında Kendi Adaylarını Destekleyeceklerini Ancak Ondan Sonraki Durumda Çıkan Sonuca Göre Uzlaşma Doğrultusunda Hareket Edeceklerini Söylediler. Türkiye’yi Güçlü Tutmak, Bir Ve Beraber Tutmak Uzlaşı İçinde Tutmak Bizlerin Asli Vazifesi İçerisindedir. Sayın Genel Başkanı Da Bu Doğrultuda Görmüş Olmaktan Dolayı Büyük Bir Memnuniyet Duydum”

AK Parti’nin Meclis Başkanı Adayı İsmet Yılmaz, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü. Yılmaz, görüşmeye ilişkin, “Birinci seçimin turlarında kendi adaylarını destekleyeceklerini ancak ondan sonraki durumda çıkan sonuca göre uzlaşma doğrultusunda hareket edeceklerini söylediler” dedi.

Ak Parti’nin Meclis Başkanı Adayı İsmet Yılmaz, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile birlikte HDP Genel Merkezi’ne geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaklaşık 20 dakika görüşen Yılmaz, görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanlığı seçimleri için HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştüklerini belirten Yılmaz, “Kendisiyle bu seçim sonuçlarının bir uzlaşma çıkardığını, uzlaşmayı bütün partilerin zorunlu kıldığını, dolayısıyla seçim sonuçlarının kendilerine vermiş olduğu mesajı çok iyi anladıklarını Türkiye’nin önümüzdeki dönemde ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı değil aksine sorunları azaltıcı, çözültücü birlik ve bütünlüğünden yara bir tavır sergileyeceğini söylediler. Muhakkak ki her partinin kendi adayı var. Birinci seçimin turlarında kendi adaylarını destekleyeceklerini, ancak ondan sonraki durumda çıkan sonuca göre uzlaşma doğrultusunda hareket edeceklerini söylediler. Biz de yapılacak seçimin ülkemiz için milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diledik. Türkiye’yi büyütürsek, büyüyen Türkiye’den 77 milyon vatandaşımız kazanır ama onun dışında şu coğrafyaya ümidini bağlamış bütün insanlar, bütün mazlum ve mağdur insanlar da. Çünkü onlar da başları sıkıntıya düştüğünde gidecekleri bir başka yere gitmiyorlar. Nereye gidiyorlar, adeta dedelerinin vatanı olan buraya geliyorlar. Dolayısıyla Türkiye’yi güçlü tutmak, bir ve beraber tutmak uzlaşı içinde tutmak bizlerin asli vazifesi içerisindedir. Sayın Genel Başkanı da bu doğrultuda görmüş olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duydum” şeklinde konuştu.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz