Sincik

“Yeni yatırımlar sürecek”

 

Vali Demirtaş’tan Sincik ve İnlice’ye Ziyaret

“Yeni yatırımlar sürecek”

 

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Sincik ilçesine giden Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kaymakamlık ziyaretinin ardından, ilçe merkezinde yapımı devam eden kamu yatırımlarını gezerek, ilçe esnafı ve vatandaşlarla buluştu. Vali Demirtaş, Sincik İlçesine bağlı İnlice Beldesini de ziyaret ederek, İl Özel İdaresi ile İller Bankası tarafından aktarılan ödenekle yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Sincik ilçesindeki temaslarına yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatıyla başlayan Vali Mahmut Demirtaş, bitme aşamasına gelen hastanenin ünitelerini gezerek, yüklenici firma temsilcisinden hastanenin eksikliklerinin bir an önce tamamlanarak teslim edilmesi talimatını verdi.

Ardından Kaymakamlık makamına geçerek Kaymakam Zafer Sağ’ı makamında ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, ilçenin ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından yapımı devam eden 250 kişilik kapalı spor salonu inşaatını gezen Vali Mahmut Demirtaş, yapımı son aşamaya gelen spor tesisinde yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. .

3 yılı aşkın bir süredir Adıyaman’da görev yaptığını ve en fazla hizmet yapılan ilçelerden bir tanesinin Sincik olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş “Görev yaptığım süre zarfında Sincik ilçemize eğitim, sağlık, öğrenci yurtları, emniyet hizmet binası ve spor tesisleri olmak üzere çok önemli yatırımlar hayata geçirdik. Bu yatırımların önemli bir kısmı bitirilerek vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Sincik her yönüyle Türkiye’de örnek bir ilçemizdir. Devletine ve milletine bağlı, samimi, sıcak ve içten insanların yaşadığı Sincik ilçemize yönelik yatırımlarımız inşallah bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, ilçe merkezinde inşaatı devam eden kamu yatırımlarındaki incelemelerinin ardından Sincik ilçe meydanında bulunan esnafı tek tek ziyaret ederek hayırlı iş ve kazanç dileklerinde bulunup, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

 

Vali Demirtaş’tan İnlice Beldesine Ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Sincik İlçesine bağlı İnlice Beldesini ziyaret ederek, İl Özel İdaresi ile İller Bankası tarafından aktarılan ödenekle yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Belde girişinde Vali Mahmut Demirtaş’ı Sincik Kaymakamı Zafer Sağ ve İnlice Belediye Başkanı Mehmet Yakan karşıladı.

Vali Demirtaş, İnlice Beldesinde ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından heyelan nedeniyle tehlike arz eden İnlice-Adıyaman arasında devam eden yol yapım çalışmalarını inceledi. Ardından Belediye Başkanı Mehmet Yakan’la birlikte beldeyi gezerek, köy ve mahalle bağlantı yollarının iyileştirilmesine dönük devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İnlice Beldesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan ve belde halkıyla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Mahmut Demirtaş, “beldelerimizi ve köylerimizi ziyaret ederek, kırsal kesimin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip, buna göre gerekli çalışmaları yaparak beldelerimize ve köylerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

İnlice Çok Programlı Lisesi ile İnlice İlk ve Ortaokulunu da ziyaret ederek okulun mevcut yapısı ve personel durumu hakkında bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip taleplerini dinledi. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtarak tavsiyelerde bulundu. Kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan öğrencilerin fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

Vali Mahmut Demirtaş, ziyaretinin son bölümünde İnlice Belediye Başkanı Mehmet Yakan’ı makamında ziyaret ederek, beldenin ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı