Sincik

Şoförler, Sincik-Malatya yolu bitsin istiyor

Şoförler, Sincik-Malatya yolu bitsin istiyor

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ( AESOB) Ziya Duranay, şoför esnafının Sincik Malatya yolunun bir an önce bitmesini istediklerini söyledi.

ESOB Ziya Duranay, “Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimize gelerek şikâyetlerini belirten Sincik ilçemizin Şoför esnafları Sincik-Arıkonak-Aksu-Malatya güzergâhın bozuk olan yolun bir an önce yapılması istiyorlar. Sincikli Minibüsçü esnaflarımızı Sincik – Malatya yolunun uzun zamandır bozuk olduğunu bu yüzden mağdur olduklarını belirtmişlerdir.” dedi.

Duranay, “Ne acı bir olay ki Adıyaman il sınırı 33 Km, Malatya sınırı 37 Km, Malatya, Sincikle olan sınırına kadar yolunu yapmış, Adıyaman tarafının yolları köstebek yuvası gibi çukurlarla dolu bir şekilde duruyor. Bilindiği üzere İlimizin kışın en sert geçtiği yerlerden biri Sincik ilçemizdir. Kış mevsimi boyunca etkili olan yağışlar ve özellikle kar yağışları sebebiyle 33 kilometrelik bölümde çukurlar oluşmuş, yokuş yerlerde ağır tonajlı arabaların patinaj yapma sebebiyle yollar bozulmuştur. Bu yüzden arabalar sık sık arızalanmakta, çukurlardan durmadan kaçmaktan strese girdiklerini kaza yapma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu ve yolun bir an evvel bitirilmesini istiyorlar.

Bugün şoförlerimiz kazandıklarını araçlarının amortisör, makas, burç vs.. parçalarına  vermek zorunda kalmaktadırlar. Bu esnaflarımız eğer vergilerini veriyorlarsa,  pullarını yatırıyorlarsa hizmet istemeleri de en doğal haklarıdır.

Yetkililerden kış gelmeden yoğun bir çalışma yapılarak bir an önce Sincik-Malatya yolunun kontrol edilmesini, bozulan yerlerin iyileştirilmesini ve genişletilmesini istiyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı