Sincik

Sincik’te Yol Çalışmaları

Sincik’te Yol Çalışmaları

 

2016 yılı içerisinde Sincik ilçe merkezi ve bağlı Mahallelerde 16 kilometre asfalt, 40 bin metrekare kilit parke taşı döşendi

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, yaptığı açıklamada, 2016 yılı içerisinde Sincik ilçe merkezi ve bağlı Mahallelerde 16 kilometre asfalt, 40 bin metrekare kilit parke taşı döşediklerini bildirdi.

Halkın huzur ve refahı için var gücüyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Korkut, ilçenin bütün mahallelerinde eş zamanlı olarak çalışmalarına devam etiklerini kaydetti.

İlçedeki çalışmaları anlatan Korkut, şu bilgileri verdi:

“Bugüne kadar Zeynel Aslan Mahallemizde 16 kilometre yol genişletme, alt temel, menfez ve sıkıştırma çalışması yaptık. Cumhuriyet Mahallemizde 6 kilometre yol genişletme çalışması yaptık, bunun 3 kilometresini menfezi, alt temel, sıkıştırma ve asfaltıyla beraber tamamen bitirdik. 3 bin metrekare mahalle içi kilit parke taşı yaptık. Onur Mahallemizde 2 km yol genişletme çalışması yaptık, bunun 1,5 kilometresine kilit parke taşı döşedik. Ayengin Mahallesinde 4 kilometre yol genişletme çalışması yaptık, bunun 1,5 kilometresinin altyapısını tamamlayarak asfaltını yaptık. Karaman Mahallesinde sadece bu yıl 8 bin metrekare kilit parke taşı döşedik, tabi bu yolların altyapı ve genişletmesini de yaptık. Mahmutoğlu Mahallesinde 4 kilometre yol genişletme çalışması yaptık, bu yolumuzun 2 kilometresinde altyapı çalışmasını tamamlayarak asfaltladık. Fatih Mahallemizde 7 kilometre yol genişletme çalışması yaptık, bu yolumuzun alt temel, sıkıştırma, menfez ve asfaltını yaptık. Fatih Mahallemize aynı zamanda içme suyu deposu yaptık, mahallemizin bir kısmına kanalizasyon çalışması yaptık. Bu mahallemizde 5 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışması yaptık. Geçtiğimiz yıl 60 bin metrekare kilit parke taşı döşedik, bu yılki hedefimiz 40 bin metrekare kilit parke taşı döşeyerek 100 bin metrekare hedefine ulaşmaktır”

İki yıl içerisinde mahallelerde 30 kilometre yol genişletme çalışması yaptıklarını belirten Korkut, “20 kilometre daha yol genişletme çalışması yapmayı hedefliyoruz. İlçemiz dağlık ve dağınık bir bölgede olması hasebiyle çalışmalarda çok sıkıntı yaşıyoruz ama ilçemizin yaşanabilir hale getirmek, halkımızın huzuru ve refahı için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizin en büyük problemi yol ve su problemidir, yol problemini çözmeye çalışıyoruz. Su problemini de inşallah bu ay içerisinde çözüyoruz, Eylül ayı içerisinde ilçemize suyu akıtmayı planlıyoruz. Burada bu müjdeyi de vermek istiyorum, inşallah Eylül ayı içerisinde ilçemize Beran suyu akacak. Bununla birlikte belediyemizin araç filosunu 2 kepçe ve vidanjör ile güçlendirdik. 9 Eylül’de bir adet damperli kamyon için ihaleye çıkıyoruz. Ayrıca bu ay içerisinde ilçe merkezinde 3 bin metrekarelik bir alanda park yapımı için ihaleye çıkıyoruz. Bu parkımızın ödeneği hazır, ilçemize güzel bir park kazandıracağız. Halkımızın huzur ve refahı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu projelerimizin gerçekleştirmemizde bize büyük desteği olan Meclis Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın başta olmak üzere, ilimiz Milletvekillerine, Sayın Valimize, İlçe Kaymakamımıza ve ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu