Sincik

Sincik’te Korkutan Deprem

Sincik’te Korkutan Deprem

 

Merkez üssü Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı Aksu köyü olan 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Sincik’te meydana gelen depremde can kaybı veya yaralama olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, tüm Sinciklilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 20.52’de merkez üssü Sincik ilçesine bağlı Aksu köyü olan 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Malatya’da da hissedildi. Yerin 6.6 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

 

Metiner’den Sincik’e Geçmiş Olsun Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Sincik’te meydana gelen depremde can kaybı veya yaralama olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, tüm Sinciklilere geçmiş olsun dileklerini iletti. Metiner, İlk belirlemelere göre dört evde meydana gelen çatlaklarla ilgili AFAD’ın yarın Aksu köyünde incelemede bulunacağını da söyledi.

Metiner, “Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, 12 Şubat 2015 Perşembe saat 20.52’de merkez üssü Sincik ilçesine bağlı Aksu köyü olan 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini öğrendim. Malatya’da da hissedilen ve yerin 6.6 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Tüm Sincik halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Metiner, Aksu köyünde, 4 evde çatlak meydana geldiği bilgisini aldığını, Sincik Kaymakamı ve Afad yetkililerinden de konuyla ilgili görüş aldığını belirterek, AFD yetkililerinin Aksu köyünde inceleme yapacağını belirtti.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu