Sincik

Sincik’te ‘İslam’da Adalet Anlayışı’ Anlatıldı

Sincik’te ‘İslam’da Adalet Anlayışı’ Anlatıldı

 

Sincik Çok Programı Anadolu Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik “İslam’da Adalet Anlayışı” konulu seminer düzenlendi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında Sincik’te “İslam’da Adalet Anlayışı” konulu konferans düzenlendi. Sincik Çok Programı Anadolu Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere Sincik İlçe Vaizi Turgut Karataş konuşmacı olarak katıldı.

Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan seminerde İlçe Vaizi Turgut Karataş, adalet kavramının,  Allah Tealâ’nın çok önem verdiği esaslardan biri olduğunu belirterek, Kuranı Kerimden ayetler okudu ve Hz. Ömer’in adaletinden bahsetti.

Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Dursun Demir ise yaptığı konuşmada, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Erdemli ve başarılı birey projesi kapsamında, değerler ve başarılı birey projesi kapsamında bu ay ki değerimiz ‘adalet’ tir. Bu nedenle öğrencilerimizi adalet konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, gelecek hayatlarında adaletin anlamını kavratmak amacıyla İlçe Müftülüğümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İslam’da adalet konulu seminer düzenledik. Bu konuda ilçe Vaizimiz Turgut Karataş okulumuza gelerek öğrencilerimize İslam’da adaletin önemi, İslam’da adaletin yeri konuları hakkında bilgilendirme yaptı. Kendilerine bu konuda teşekkür ediyoruz. Erdemli ve Başarılı Birey Projesi özellikle değerler eğitimi ayağının hedefe ulaşması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğimizi belirtmek istiyorum. Bu konuda diğer kurumlarla ‘da daima işbirliği içerisinde olacağız” diye konuştu.

Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Bozan ise, İlçe vaizi Turgut Karataş’a yaptığı anlamlı konuşmasından dolayı teşekkür etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı