Sincik

Sincik, Yüzde 100 ‘Evet’e Hazırlanıyor

Sincik, Yüzde 100 ‘Evet’e Hazırlanıyor

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 95.7 oy oranıyla en büyük desteği veren Adıyaman’ın Sincik ilçesi 16 Nisan’da yapılacak referandumda daha yüksek bir oy oranıyla ‘Evet’ demeye hazırlanıyor.

İlk defa halkın oylarıyla yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 95.7 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a memleketi Rize’nin Güneysu ilçesinden daha fazla destek veren Sincik ilçesi bir rekora imza atmıştı. Adıyaman’a 70 kilometre uzaklıkta bulunan Sincik ilçesi 2011 genel seçimlerinde yüzde 92.5, 2015 genel seçimlerinde ise yüzde 96 oy oranı ile ilçeler bazında AK Parti’ye en çok oy veren ilçe olmuştu.

16 Nisan’da yapılacak referanduma hazırlanan ilçede yaşayan vatandaşlar, sonuna kadar ‘Evet’ diyeceklerini söyledi.

Referandum ile ilgili görüşlerini anlatan Sincik İlçesinden Mehmet Kılınç, “Güçlü bir Türkiye’nin oluşmasına engel olanlara inat, memleketin huzuru için, sayın cumhurbaşkanımız için ‘evet’ diyoruz” dedi.

Ramazan Ünal isimli vatandaş, “Reis-i Cumhurumuz Tayyip Erdoğan için ‘evet’ diyoruz. Sincik halkı olarak onun yanındayız” ifadelerini kullanırken Sincik’te esnaflık yapan Mahmut Bayar ise, “Sonuna kadar Erdoğan’ın yanındayız. Ona muhtar bile olamazsın diyorlardı o şimdi dünya mazlumlarının umudu olmuştur” diye konuştu.

 

100 yaşındaki Emine Altay’dan destek

Yıllardır Sincik ilçesinde ikamet eden 100  yaşındaki Emine Altay ise “Her zaman olduğu gibi reisimizin yanındayız. Sonuna kadar ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Hasan Alyat, “Sayın Cumhurbaşkanımız için, ülkemiz için ve geleceğimiz için ‘evet’ diyeceğiz” derken Şevket Altay, “Cumhurbaşkanımız için, Türkiye’yi bölmek isteyenlere izin vermemek için ‘evet'” sözlerini kullandı.

Esnaf Hacı Yolcu, “Bu millet 15 Temmuz gecesi nasıl destan yazdıysa sandıktan da başka bir destan yazarak çıkacağız. Cumhurbaşkanımız vatanı ve milleti uğruna canını ortaya koydu. Biz onun için evet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Esnaf Kazım Yolcu, “Güçlü bir Türkiye için, istikrar için, sayın Cumhurbaşkanımız için sonuna kadar evet diyorum” dedi.

Memur-Sen Sincik İlçe Temsilcisi Abuzer Karakuş, “Memur-Sen ailesi olarak Türkiye’de 1 milyonun üzerinde üyemiz var, 15 Temmuz gecesi meydanlara inen ilk sivil toplum kuruluşuyuz. Biz 15 Temmuz’da nasıl bu ülkenin birlik beraberliği ve geleceği için tavrımızı ortaya koymuşsak, aynı tavrımızı biz ülkede ekmeği büyütmek, darbeleri önlemek ve daha hızlı karar alma sürecini geliştirmek için 16 Nisan’da evet diyeceğiz. Ülkemizde daha önce yaşanan darbelerin tekrar yaşanmaması için, ülkemizin bölgede diğer ülkelere öncülük edebilmesi için, o ülkelerdeki mazlumlara sahip çıkabilmesi için evet oyu kullanacağız” diye konuştu.”

 

Sincik halkı sayın cumhurbaşkanımızı çok sever

AK Parti Sincik İlçe Başkanı Şevket Öksüz ise “Sincik halkı 2010 referandumunda olduğu gibi, 2011 genel seçimlerinde olduğu gibi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi ve en son 2015 genel seçimlerinde olduğu gibi yine oyunu AK Parti’ye verecektir ve evet diyecektir. Sincik halkına güvenimiz sonsuzdur. Ben her zaman halkın içerisindeyim ve köylerimizi geziyoruz, inşallah evet dışında fazla bir şey çıkmayacaktır. Tabi ki bu seçim bizim için çok daha önemlidir, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirilmesi için yapılan seçimdir. Sincik halkı sayın cumhurbaşkanımızı çok sever, inşallah yine yüzde 96’yı yakalayacak ve bunun üzerine çıkacaktır. Sincik ismini tarihe altın harflerle yazacaktır. Benim Sincik halkına güvenim sonsuzdur, biz evet diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut ise, “Sincik ilçesi AK Parti’ye girdiği ilk seçimden beri büyük bir teveccüh göstermiştir ve her seçimde oyunu artırmıştır. Bunu en son 1 Kasım’daki seçimle de taçlandırmış ve yüzde 96 ile Türkiye’de ilçeler bazında AK Parti’ye en fazla oy veren ilçe olmuştur. Sincik halkı her zaman Türkiye’nin istikrarından yana oy kullanmıştır, devletin ve milletin birlik ve beraberliği için oy kullanmıştır. Sincik halkı sadece yapılan hizmeti düşünerek oy kullanmamıştır. Ülkenin birliği, beraberliği ve AK Partinin ülkenin geneline yaptığı hizmeti göz önünde bulundurarak oy kullanmıştır. Bugün de bu partiler üstü bir meseledir, devletimizin bekası söz konusudur, devletimizin geleceği söz konusudur. Türkiye’nin artık yürümeyen bu hantal sistemden kurtulması gerekiyor. Dolayısıyla önümüzde çok ciddi bir referandum süreci var, bu süreci biz en iyi bir şekilde değerlendirip ülkemizin birliği, beraberliği için, ülkemizin ekonomik anlamda daha büyük atılımlar yapması için, dünya devletleri arasındaki yarışta en başta yerini alabilmesi için, oy kullanacağız. Ben inanıyorum ki Sincik halkı yüzde 96’nın da üstüne çıkarak bir evet oyu verecektir ve ülkenin istikrarında büyük rol oynayacaktır.  Biz çocuklarımıza, gençlerimize daha güvenli bir gelecek bırakmak zorundayız, ekonomik olarak daha güçlü bir ülke bırakmak zorundayız. Sincik halkı önümüze gelen bu fırsatı iyi değerlendirecek, bu güveni, bu istikrarı göz önünde bulundurarak evet oyu kullanacaktır ve tekrar şampiyonluğu taçlandıracak, bundan önceki referandumda olduğu gibi bu referandumda da Türkiye’de en fazla evet oyu veren ilçe olacaktır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu