Sincik, Cumhurbaşkanına Hazırlanıyor

16 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Mayıs’ta Adıyaman’da

Sincik, Cumhurbaşkanına Hazırlanıyor

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs tarihinde ziyaret edeceği Sincik ilçesinde hummalı bir çalışma başlatıldı.

10 Ağustos tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 95.7 oranında oy vererek, ‘Türkiye Şampiyonu’ olan Sincik ilçesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ziyaretinde bulunacak. Erdoğan, Adıyaman’a yapacağı ilk ziyarette Sincik ilçesini ziyaret edeceğini söylemişti, Adıyaman’a geliş tarihi 21 Mayıs olarak belirlendi.

21 Mayıs tarihinde Nisibbi Köprüsü’nün açılışını yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışın ardından Sincik ilçesine ziyarette bulunacak.SİNCİK İLÇESİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan için ilçede hummalı bir çalışma başlatıldı. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, İl jandarma Garnizon Komutanı Yarbay İbrahim Koyver ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile birlikte Sincik ilçesine gelerek ilçe merkezinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtemel gezeceği yerlerde incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş ilçede yapılması gereken çalışmalar ile ilgili talimat verdi. İlçe merkezinde Sincik Belediyesi tarafından yapılan kilit parke taşı çalışmaları ve çocuk parkı inşaatını inceleyen Vali Demirtaş, duvarlarında oluşan çatlaklardan dolayı yıkılması talep edilen Atatürk Ortaokulunda incelemelerde bulundu.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve beraberindekileri, Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Belediye Başkanı Mehmet Korkut, AK Parti Sincik İlçe Başkanı Şevket Öksüz, İl Genel Meclisi Üyeleri tarafından karşılandı.

 

Sincik Yüzde 95.7 İle ‘Erdoğan’ DemiştiSİNCİK İLÇESİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR

İlk defa cumhurbaşkanının halk tarafından seçildiği 10 Ağustos seçim sonuçlarına göre Sincik halkı, yüzde 95,7 oranında yüksek bir oyla Recep Tayyip Erdoğan’a evet demişti.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde açılan tüm sandık sonuçlarına göre, 52 sandıkta 10 bin 326 oy kullanılmıştı. Oyların 10 bin 288’i geçerli, 38’i geçersiz sayılmıştı. Kullanılan oyların 9 bin 852’sini Recep Tayyip Erdoğan alırken, 260’ını Selahattin Demirtaş, 184’ünü ise Ekmeleddin İhsanoğlu almıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın Sincik ilçesinde aldığı bu oran, Türkiye’de en yüksek oy oranı olduğundan “Şampiyon İlçe” diye anılmaya başlamış ve Erdoğan, Sincik ilçesini ziyaret edeceğini söylemişt.

Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsü olan Nissibi Köprüsünün açılışı için Adıyaman’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincik ilçesini de ziyaret edecek.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz