Sincik

Özkan’dan Sincik’e ziyaret

Özkan’dan Sincik’e ziyaret

 

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Sincik ilçesini ziyaret etti.

Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına gelen İl Milli Eğitim Müdürü Özkan, mahkeme kararıyla boşaltılması öngörülen binayı ve öğretmenlerini ziyaret etti. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Özkan, 2001 yılında yapımına başlanan binanın bu kadar kısa sürede boşaltılması ile ilgili firmanın mahkemeye verildiğini anımsatarak, dava sürecinin devam ettiğini bildirdi.

  1. Asliye Hukuk Mahkemesinde devam eden davanın ara kararlarından olan ve beton numuneleri oturmaya elverişli olmadığından binanın boşaltılmasına karar verildiğini anlatan Özkan, şunları kaydetti:

“Öğrencilerin ve öğretmenlerin mağdur olmamaları için ilk etapta Sincik ÇPAL binasına geçmeleri sağlanacaktır. Ancak öğrenci mevcudu 12 derslikli bina için fazla olacağından yaşanacak sıkıntıları azaltmak için yeni bir Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılması için girişimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda okul arazisi uygun olup, 2015 yatırım programına alınmasına yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağız”

Daha sonra İnlice beldesine geçen İl Milli Eğitim Müdürü Özkan, 5 derslikli İnlice ÇPAL binasını ziyaret etti.

Şuan mevcut yerlerin sınıfa çevrilmesi ile 9 derslik olarak kullanılan okulun fiziki yapısının yetersizliğini yerinde gören Özkan, okul arsası olarak tahsisi yapılan alanı gezdi.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu