Anasayfa / Sincik / Öğrenciler mesire alanından çöp topladı
ÖĞRENCİLER MESİRE ALANINDAN ÇÖP TOPLADI

Öğrenciler mesire alanından çöp topladı

Oturduğu yeri çöpe çevirenlere karşın
Öğrenciler mesire alanından çöp topladı

Sincik ilçesinde lise öğrencileri temiz bir çevre için el ele etkinliği kapsamında ilçe girişi ve mesire alanında çöp topladı.
Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla insanların yoğun olarak kullandığı ilçe girişinde boğaz mevkiindeki mesire alanında çöp topladı. Ellerine aldıkları çöp poşeti ile gruplara dağılan öğrenciler mesire alanı ve ilçe girişinde yolun çevresine atılan çöpleri topladı. Bone ve eldiven takarak piknik alanında bırakılan pet şişe, naylon, karton, sigara paketleri ve cam parçaları gibi çöp birikintilerini temizledi. Topladıkları çöpleri Sincik belediyesine ait traktöre yükleyen öğrenciler bu etkinlikle çevre temizliğine dikkat çekmek istediklerini belirti.
Okul Müdürü Ahmet Özelmiş, “Temiz bir çevre için el ele etkinliği kapsamında ilçemizin girişindeki mesire alanından başlayıp şehir merkezinden tekrar okulumuza kadar yol üstünde çöp bırakmadık. Başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.
Temiz bir çevre için el ele etkinliği kapsamında ilçe girişi ve mesire alanından yapılan çöp toplama etkinliğine katılan Sincik Kaymakamı Faruk Doğru ve Belediye Başkanı Mehmet Korkut ise, çevre temizliğine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı okul idaresine ve öğrencilere teşekkür etti.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Sincik’te kar kalınlığı 4 metreye ulaştı

Sincik ilçesinde önceki gün etkili olan kar yağışı sonrası kar kalınlığı yer yer 4 metreye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir