Anasayfa / Sincik / Karla kaplı yollar açılıyor
ADIYAMAN'DA KAPALI YOLLARI AÇMAK İÇİN HUMMALI ÇALIŞMA

Karla kaplı yollar açılıyor

Sincik ilçesinde kar ve tipi nedeniyle kapanan yolları açmak için Karayolları ve İl Özel  İdaresi ekipleri gece gündüz çalışıyor. 

  Kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için İl Özel İdareye ait ekipler Sincik ilçesinde 2 greyder, 1 kepçe, 1 dozer ile çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle kapanan Sakız, Balkaya, Arıkonak Geçitli, Aksu ve Çat-Düdan köy yollarını açmak için ekipler çalışıyor.

  İl Özel İdaresine bağlı ekipler Çat, Düdan, Sakız, Balkaya köylerinin yollarını ulaşıma açarken diğer köy yolları ilgili çalışmalar devam ediyor.

Sincik ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından 4 gündür kapalı olan Sincik-Malatya yolunda da Karayolları ile İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışının ardından bölgede etkili olan tipi nedeniyle kar kalınlığı yer yer 1 metreyi geçti. Ekipler, gün içerisinde çalışmaları tamamlayacaklarını, Sincik-Malatya karayolunu ulaşıma açacaklarını söylediler. Ekipler, vatandaşların yollarda mağdur kalmaması için, rahat ve güvenilir bir yolculuk yapabilmeleri için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını vurguladılar.

Ekiplerin yoğun çalışmaları vatandaşlardan da büyük takdir topluyor. (İHA)

Bu Habere de Bakın

“Tekrar seçime bile razıyız”

Sincik’te bağımsız aday Buz miting yaptı  Sincik İlçesinde seçime bağımsız aday olarak giren Mehmet Buz, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir