Sincik

“İmam Hatip Lisesi İstiyoruz”

Öğrencilerden Cumhurbaşkanına Mektup

“İmam Hatip Lisesi İstiyoruz”

 

Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderdi.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde geçtiğimiz hafta çürük olduğu gerekçesiyle Kahta 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından boşaltma kararı alınan Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderdi. Kız öğrenciler yazdıkları mektupları posta yolu ile kendisi de bir İmam Hatipli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanının Eşi Emine Erdoğan’a ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a gönderdiler.

Sincik AİHL Öğrencileri yazdıkları mektupta, “Sayın Cumhurbaşkanım biz sizi çok seven, her seçimde size en büyük desteği veren Sincik ilçesinin, Anadolu İmam Hatip lisesi kız öğrencileriyiz. Bugün biz de diğer tüm öğrenciler gibi karne sevincini yaşıyoruz. Fakat aldığımız haber yüzünden Sincik Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri olarak çok üzgün, ve çok endişeliyiz. Çünkü büyük hayallerle geldiğimiz ve imam hatipli olmaktan gurur duyduğumuz okulumuz, çürük olduğu gerekçesiyle boşaltmamız gerekiyor. Bundan sonraki eğitimimizi 12 derslik olan bir okul iken, laboratuvar, müzik odaları ve diğer sosyal aktivitelerin yapıldığı tüm oda ve salonlar sınıfa çevrilerek 26 derslik yapılan Sincik ÇPL binasında 800 öğrenci ile birlikte devam etmemiz gerekiyor.

Sayın Cumhurbaşkanım biliyoruz ki siz de imam hatiplisiniz. Bu bizi umutlandırıyor ve yeni bir binaya en kısa zamanda kavuşmak adına ümit veriyor. Ülkemizin her köşesine hizmet götüren, her kapıyı çalıp dertlerini dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız, sizi çok seven ve her daim yanınızda olan Sincik halkının geleceği olan biz gençler iyi bir eğitim almak istiyoruz. Bizler birer doktor, hemşire, öğretmen olmak istiyoruz. Bizler birer Tenzile Anne olup yiğitler doğurmak istiyoruz. İyi bir bürokrat, iyi bir memur ve iyi bir anne olmak için, iyi bir eğitim almak gerekiyor. Bunun için ilçemizde yeni bir Anadolu İmam Hatip Lisesi binası yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu