Anasayfa / Sincik / Ekipler yolu açıyor, kar yeniden kapatıyor
SİNCİK-MALATYA KARAYOLU KAR NEDENİYLE İKİ HAFTADA 8 KEZ KAPANDI KARAYOLLARI EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ YOLU AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Ekipler yolu açıyor, kar yeniden kapatıyor

Sincik-Malatya kara yolu karne deniyle iki haftada 8 kez kapandı 

Ekipler yolu açıyor, kar yeniden kapatıyor

Sincik-Malatya kara yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Sincik ilçesinde yağan kar yağışından dolayı ilçe merkezindeki ve bağlı bazı köy okulları tatil edildi.

Sincik-Malatya kara yolunda kar kalınlığı 2 metreye ulaştı. Tipi ile yer yer kar kalınlığı 5 metreye kadar çıkıyor. Kara yolları 87. Şube Şefliği ekipleri iki haftadan beri etkili olan Sincik Arıkonak-Malatya kara yolunda gece gündüz çalışıyor. İki hafta içerisinde kara yolunun 8 defa kapandığını ve sürekli açma çalışması yapıldığını belirten ekipler, çalışmalarını sürdürüyor. Sincik ilçesinden Arıkonak’a kadar olan 23 kilometrelik yolun açıldığı, Arıkonak’tan Aksu’ya kadar olan 14 kilometrelik yolun kapalı olduğu öğrenildi.  Ekiplerbölgede yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Sincik ilçesinde okullara kar tatili

Sincik ilçesinde yağan kar yağışından dolayı ilçe merkezindeki ve bağlı bazı köy okulları tatil edildi.

Birkaç gündür etkisini sürdüren kar yağışından dolayı Sincik ilçe merkezinde bulunan bütün okullar ile ilçey ebağlı Alancık,Yarpuzlu, Sakız, Serince,Balkaya ve Pınarbaşı Köylerindeki ilk ve ortaokullar 1 gün tatil edildi. Okulların 8 Ocak Salı günü tatil edildiği duyuruldu. (İHA)

Bu Habere de Bakın

“Tekrar seçime bile razıyız”

Sincik’te bağımsız aday Buz miting yaptı  Sincik İlçesinde seçime bağımsız aday olarak giren Mehmet Buz, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir