Sincik

Dağdan Kopan Kaya Parçası Köprünün Üzerine Düştü

Dağdan Kopan Kaya Parçası Köprünün Üzerine Düştü

 

Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi’nde yağışlardan dolayı dağdan kopan kaya parçası, beldeye ulaşım sağlayan köprünün üzerine düştü.

Edinilen bilgiye göre, Sincik ilçesi İnlice Beldesi’ne bağlı Özbilgin köyü Çemi Helikan mezrası yakınlarında bulunan köy ile mezraya ulaşım sağlayan köprünün üzerine yağışlardan dolayı büyük bir kaya parçası düştü. Kaya parçasının köprü üzerine düşmesi sonucunda köprü zarar görürken yol ulaşıma kapandı.

Kaya parçasının dağdan koparak köprü üzerine düşmesi sonucunda köprü zarar görürken, kaya parçasının bir kısmının ise dağda tehlikeli şekilde durması mezra halkını tedirgin ediyor. Kaya parçasının köprü üzerine düşmeden önce durumu ilgili yerlere bildirdiklerini ve tehlike saçan kaya parçasının yağışlardan sonra köprüye düştüğünü vurgulayan mezra halkı, “Bu kaya parçası düşmeden önce tehlike saçıyor diye ilgili yerlere başvurularda bulunarak durumu anlattık. Ama başvurduğumuz yerlerden sonuç alamadık. Yağışların başlamasıyla beraber tehlike saçan kayalardan bir tanesi dağdan koparak köprü üzerine düştü ve köprüde ciddi bir anlamda zarar var. Yol ulaşıma kapanırken şu an köprünün hemen yanında bulunan dağda 2 adet büyük kaya parçası daha bulunuyor eğer önlem alınmasa onlarda yarın yada öbür gün köprü üzerine düşecek. Başka olaylar yaşanmadan gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Yetkililerden ricamız duruma biran önce el atılması ve konuya bir çözüm sağlanmasını istemekteyiz. Bu kaya parçasının köprü üzerine düşmesi esnasında çok şükür köprüden geçen araç ve ya yaya yoktu. Eğer araç yada yaya olsaydı bu durum sadece köprünün zarar görmesi değil can kaybına veya yaralanmalarda olabilirdi. Can kaybının yaşanmaması ve bu köprünün daha fazla zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu