Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Araçta değil, sırtta hasta taşıdı

30 Aralık 2014 Salı, 09:41

Bu ambulans, fedakarlığın sembolüdür

Araçta değil, sırtta hasta taşıdı

 

Sağlık personelinin fedakârlığı duygulandırdı. Şahintepe Köyün’de rahatsız olan 75 yaşında Elif Barışkan, Sincik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personel tarafından ambulansla hastaneye nakledilmek istendi. Ancak aracın girebildiği alana kadar hastanın sırtta taşınması gerekiyordu, onu da sağlık personeli kendisi yaptı.

Konuyla ilgili bilgi veren Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, “22 Aralık 2014 tarihinde Şahintepe Köyün’de rahatsız olan 75 yaşında Elif Barışkan için 112 KKM aranmış olup, Sincik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personellerimiz 112 KKM tarafından hastaya yönlendirilmiştir. Yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Şahintepe Köyüne ulaştığında hastanın nefes darlığı olduğu ve Sincik İlçe Devlet Hastanesine naklinin gerektiği anlaşılmıştır. Yol şartları nedeniyle Ambulans hastanın bulunduğu yere ulaşamamış ve Paramedik Metin Tıktık, hastayı sırtına alarak yaklaşık 150-200 metre taşıyarak ambulansa ulaştırmıştır. Hastaya ambulansta gerekli müdahale yapılarak Sincik İlçe Devlet Hastanesine getirilmiştir.” dedi.

Taş, fedakarlık nedeniyle teşekkür ederek, “Başta Sincik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görev yapan personellerimiz olmak üzere, sağlık hizmetleri sununum da çok önemli görevler üstlenen ve yürekleri insan sevgisiyle dolu, fedakâr ve cefakar sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi          

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz