Sincik

112 Acil Servis Ekibi Mahsur Kaldı

112 Acil Servis Ekibi Mahsur Kaldı

 

Sincik İlçesinde hasta kurtarmaya giderken kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan 112 Acil Servis ekibi güçlükle kurtarıldı.

Alınan bir ihbar üzerine, 112 Acil Servis ekibi ilçe merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Arıkonak Köyüne doğru yola çıktı. Yolda zor anlar yaşayan sağlık ekibi, kar ve tipinin yanı sıra sis nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra indiği köy yolunda ilerlemekte zorluk çekti. Acil Tıp Teknisyenleri Metin Tıktık, Hakan Kurt ve Ambulans Şoförü Yusuf Güngör, Arıkonak köyüne yaklaşık 5 kilometre kala kar ve tipi yüzünden yolda mahsur kaldı.

Kar ve tipinin yanı sıra sis nedeniyle görüş mesafesinin de sıfıra düştüğü yolda ilerlemekte zorlanan sağlık ekibi, telefonla ulaştıkları 112 Acil servisi yetkililerine durumu anlatarak kendilerini kurtarmak için gerekli kurumlara bilgi verilmesini istedi. İl Özel İdaresine ait iş makineleri mahsur kalan sağlıkçıları kurtarmak üzere olay yerine sevk edildi. Kar ve tipinin etkili olmasından dolayı sağlık ekiplerinin mahsur kaldığı bölgeye yaklaşık 3 saat sonra ulaşan özel idare ekipleri mahsur kalan sağlıkçıları kurtardı. 112 Acil Servis ekibi yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Arıkonak Köyündeki hastaya ulaşamadan, kendilerini kurtarmaya giden iş makinesinin peşinden ilçeye dönmek zorunda kaldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu