Samsat

Vali Demirtaş Sahabe Camisini İnceledi

Vali Demirtaş Sahabe Camisini İnceledi

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Sahabe Camisi inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Samsat ilçesi sınırlarında bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi yanında inşa edilen cami ve diğer inşaatları gezerek incelemelerde bulunan Vali Demirtaş’ı Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Belediye Başkanı Yusuf Fırat ve bazı daire amirleri karşıladılar.

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından finansmanı sağlanan ve Adıyaman Müftülüğü ile Diyanet Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Gül Kokulu Topraklarda Sevgi Yeşersin’ isimli proje kapsamında yürütülen cami, konferans salonu ve diğer donatıları içeren inşaatı inceleyen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, yetkililerden bilgi aldı.

Sahabe mevkiinde yürütülen projenin tamamlanması ile bölgede turizm hareketliliğinin artacağını ve vatandaşların daha rahat ve hijyenik bir ortamda ibadet etme, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanın yanında, doğal olarak bölge ekonomisine olumlu katkı sunulacağını ifade etti.

Vali Demirtaş, “Bu proje ile bölgede bir hareketlilik sağlanacak, istihdam artacak, yöre insanının refah seviyesi yükselecek ve en önemlisi de ulusal birlik ve beraberlik duyguları pekişecektir. Umuyoruz ki, bölgenin turizm hareketliliği her yıl katlanarak artacak, bölgede farklı bir alan olan inanç turizmi ile bölgenin ekonomik ve sosyo – kültürel kalkınması sağlanacaktır” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu