Samsat

UMKE’nin Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

UMKE’nin Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

 

Adıyaman Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Samsat Merkez İlkokulu’nda bir tatbikat ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirdiler.

UMKE Ekibi nezaretinde öğrencilere deprem ve diğer afetler sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildikten sonra alarm verilerek okulu boşaltma tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat gereğince yaralı rolündeki iki öğrenci kurallara uygun olarak ambulansa taşındıktan sonra tatbikat sona erdi. UMKE Adıyaman İl Temsilcisi Filiz Aslan öğrencilerin tatbikatta başarılı olduklarını, zamanında okulun boşaltıldığını ve öğrencilerin yapılanları ve konuşulanları ilgiyle izlediklerini belirtti.

Aslan, “Ekibimiz, afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkân ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etme kabiliyetine sahiptir. Bu bilgi ve deneyimlerimizi öğrencilerimizle paylaşarak, onların olası afetlerde neler yapabileceklerini uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Samsat ilçemizde de bu tatbikatı gerçekleştirdik ve okulumuza materyal bırakarak öğretmenlerimizin de bilgi vermelerini sağladık. Başarılı bir tatbikat oldu” dedi.

Merkez İlkokulu Müdürü Ramazan Günaydın ise, yaptığı açıklamada UMKE yetkililerine teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu