Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Ticaret Borsasından öğrencilere kıyafet yardımı

13 Aralık 2016 Salı, 08:13

Ticaret Borsasından öğrencilere kıyafet yardımı

 

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde Ticaret Borsası tarafından bütün ilkokul 1. sınıf öğrencileri ve Suriyeli öğrencilere 180 eşofman takımı dağıtıldı.

Eşofman takımlarının dağıtım törenine Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ve Şube Müdürü Ali Tanrıverdi katıldı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Samsat ilçesinde her yıl giyim yardımında bulunan Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Fırat, “Samsat ilçemizdeki eğitim kalitesinin artmasına katkı sunacak olan bu tür yardımları önemsiyoruz. Bu öğrencilerimiz fakir ve yardıma muhtaç öğrencilerdir. Bazıları ise Suriye’den ülkemize gelen mültecilerin çocuklarıdır. Yardımlardan dolayı emeği geçen bütün yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ise yaptığı açıklamada, Bu tür yardımların eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunduğunu belirterek, Adıyaman Ticaret Borsası’nın gelenekselleştirdiği yardım çalışmalarından dolayı teşekkür etti. (İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz