Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

“Şehitlerimizin sayesinde ayaktayız”

01 Ağustos 2016 Pazartesi, 09:33

Şehit Atal’ın ailesine şahadet belgesi verildi

“Şehitlerimizin sayesinde ayaktayız”

 

Mardin’in Derik ilçesinde askeri aracın geçişi esnasında PKK terer örgütü tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın Samsat ilçesinde yaşayan ailesine şahadet belgesi verildi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin beraberinde İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Samsat Kaymakamı Kürşad Atak ve Belediye Başkanı Yusuf Fırat’la birlikte Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın ailesini ziyaret etti.

Jandarma Genel Komutanlığınca gönderilen şahadet belgesi Vali Abdullah Erin tarafından Şehit Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın abisi Ramazan Atal’a takdim etti.

Aileye başsağlığı ve sabır dileyen Vali Abdullah Erin, “Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet şerbetini içen şehidimiz Yusuf Atal’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Şehidimiz gidebileceği en yüksek mertebeye ulaşmıştır. Şehitlerimiz sayesinde bu vatanın birliğini, dirliğini ve beraberliğini tavizsiz bir şekilde devam ettireceğiz inşallah. Devlet ve millet olarak şehitlerimize çok şey borçluyuz. Onların sayesinde ayaktayız ve onların şahadetine yakışır bir şekilde bir duruş sergileyeceğiz. 15 Temmuz’da milletimiz bu duruşu zaten sergiledi. Şehitlerimizin geride kalanları devletimizin en kıymetli emanetleridir. Şehidimiz Yusuf Atal’a, tüm şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: