Anasayfa / Samsat / Samsat’ta Yeniden Sulu Tarım
SAMSAT'TA VATANDAŞLAR SULU TARIMA YÖNELDİ

Samsat’ta Yeniden Sulu Tarım

Uzun aradan sonra çiftçiler sulu tarıma yöneldi 

Samsat ilçesinde yeniden sulu tarım yapılmaya başlandı. 

2017 yılında Samsat Sulama Birliğinin  feshedilmesi nedeni ile Samsat’taki sulama pompaj istasyonunun işletilmesi işi Çamgazi Sulama Birliğine verildi. Böylece, Samsat ilçesinde bulunan 28 bin 600 dekar sulama alanının 17 bin dekarlık kısmında bu yıl sulu tarım yapıldı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Çamgazi Sulama Birliği Başkanı Mustafa Şen, vatandaşların sulama ücretlerini zamanında ve eksiksiz olarak yatırmalarının hizmetin aksamadan yapılması için önemli olduğuna dikkat çekti.

Başkan Şen, “Samsat Pompaj İstasyonunun Çamgazi Sulama Birliği bünyesine alınması ile birlikte kesintisiz olarak sulama yaptık. Çiftçilerimiz ağırlıklı olarak tütün ve pamuk ekimi yaptılar. Sezonu sorunsuz bir şekilde tamamlamanın huzurunu yaşıyoruz. Çiftçilerimiz bir an önce sulama bedellerini banka hesabımıza yatırmalıdırlar. İnşallah önümüzdeki yıl yine kesintisiz bir şekilde kanallara su vereceğiz” dedi.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Cumhurbaşkanını evinde ağırlamak istiyor

Muhtardan Cumhurbaşkanına davet  Samsat ilçesine bağlı Ovacık Köyü Muhtarı Abdulmecit Ertan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir