Samsat

Samsat’ta 5 okul inşaatı sürüyor

Geçen yılki depremden sonra

Samsat’ta 5 okul inşaatı sürüyor

 

Samsat ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında ilçede incelemelerde bulunan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Çocuklarımız 25 Haziran’dan itibaren çadırlar da eğitim almaya başlayacak” dedi.

Samsat’taki okul inşaatlarının devam ettiğini vurgulayan Kızılkaya, “Samsat ilçemizdeki depremden sonra bugün okulları inceledik. Samsat ilçemizde merkezde kullandığımız iki okul vardı. Geçen seneki depremden sonra 5 okulun inşaatına başladık. Şuan da inşaatlarımız devam ediyor. Kullandığımız iki okulda maalesef kullanılmaz hale geldi. İmam Hatip Ortaokulu ve Anaokulumuz. Çocuklarımız çadırlarda eğitim vermeye başlayacaklar. Diğer okullarımız da şuanda 4 köy okulumuz da bir sıkıntı gözükmüyor. Onlarda yarın çadır yada okul binasında eğitim için kendileri karar verecek” dedi.

Kızılkaya şöyle devam etti:

“25 Haziran’da bütün okullarımız eğitim öğretime başlamış olacak. Psikolojik ve duygusal travmalarını atlatmış olacaklar. Samsat’ta 2 bin öğrenci var. Rehberlik araştırma eğitimleri tarafından görevli öğretmenlerimiz yani psikososyal destek amaçlı orada öğretmenlerimiz ile buluşacaklar. Bütün eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz” (PHA)

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı