Samsat

Samsat’a Modern Bir Hastane Yapılacak

Samsat’a Modern Bir Hastane Yapılacak

 

Samsat ilçesine yeni bir hastane binasının ihaleye çıkıldığı bildirildi.

AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem, 27 Nisan 2015 tarihinde hastane binasının ihalesinin yapılacağını, en kısa zamanda Samsat ilçesinin modern bir hastane binasına kavuşacağını açıkladı.

Erdem, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat ile birlikte hastane binasının yapılacağı alana gelerek Hastane Müdürü Hüseyin Çintemur’dan bilgi aldı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem, projesi daha önce tamamlanan, 10 yataklı Samsat Devlet Hastanesi binasının yapımı için 27 Nisan 2015 tarihinde ihale yapılacağını belirtti. Erdem, “Mevcut hastane binamız daha önce Meteoroloji binası olarak kullanılan ve hastane olarak düşünülmemiş, bu şekilde dizayn edilmemiş bir binadır. Bu bina ihtiyaca cevap vermemekteydi. Yapılan çalışmalar neticesinde 10 kişilik özel odaları olan, tıbbi donanımı daha kaliteli, ihtiyaca cevap verebilecek bir bina yapılacak. Başta AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş olmak üzere emeği geçen bütün siyasetçi ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat ise, Samsat için çok önemli hizmetlere imza attıklarını belirterek, kendilerine yardımcı olan milletvekilleri ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu