Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Sahabe Cami İnşaatı Hızla Devam Ediyor

30 Mayıs 2016 Pazartesi, 08:20

Sahabe Cami İnşaatı Hızla Devam Ediyor

 

Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin bulunduğu alanda hayata geçirilen Sahabe projesinde sona doğru yaklaşılıyor.

Türkiye Diyanet Vakfının destek ve katkılarıyla Sahabe Projesi içerisinde yer alan 5 Bin metrekare kapalı alana sahip Sahabe Cami ve Külliyesi inşaatı adım adım ilerliyor. Binlerce kişinin aynı anda ibadetini huzurlu bir ortamda yapabileceği Sahabe Cami ve Külliyesinin bir yıl içerisinde bitirilerek ibadete açılması öngörülüyor.

Sahabe Projesi içerisinde yer alan Sahabe Cami ve Külliyesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Sahabe Camisinden çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde camiyi bitirerek hizmete sunmayı öngörüyoruz. 5 bin metrekare kapalı alana sahip ilimizin en büyük camilerinden biri olarak inşa edilen Sahabe Cami tamamlandığında binlerce kişi baraj manzaralı bir mekanda ibadetlerini huzurlu bir ortamda yapmış olacaktır. Bu büyük proje tamamlandığında sadece bir cami değil, caminin etrafında muazzam bir rekreasyon olacak. Bu da Adıyaman’a farklı bir renk, farklı bir zenginlik katacaktır. Bu dev projenin hizmete sunulmasıyla birlikte dini gecelerde yapılan ibadet ve etkinlikler burada yapılarak, ilimiz bir cazibe merkezine dönüşecek ve buraya gelen insanlarımız da ibadetlerini daha rahat ve huzurlu bir ortamda yapabilecektir” diye konuştu.

Sahabe Camisinde incelemelerinin ardından Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet, Cami inşaatında çalışan işçilerle sohbet ederek çay içti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz