Okula şehit ismi verilsin

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 07:35

Okula şehit ismi verilsin

 

Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Örentaş mahallesinde bulunan ilk ve ortaokula Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın isminin verilmesini istedi.

Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın ikamet ettiği mahallesinde bulunan ve öğrenim gördüğü okula isminin verilmesini isteniyor.

Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, şehitlerimizin isminin yaşatılmasının kendileri için bir borç olduğunu ifade etti.

Başkan Fırat, “Yakın zamanda şehit olan ve ilçemizde defnedilen ilk şehit olan Yusuf Atal’ın Örentaş mahallesindeki okula isminin verilmesini bazı gençlerimizde önerdiler. Bunu zaten düşünmekteydik. Ancak, gençlerimizden de böyle bir talebin olması bizleri mutlu etti. Şehidimiz bu okulda okumuş ve bu okul şehidimizin ailesinin ikamet ettiği mahallededir. Bu nedenle bu okula Şehidimizin isminin verilmesi manidar olacaktır. Vatan için canını veren, kahramanca savaşan şehitlerimizin isminin yaşatılması boynumuzun borcudur. Buradan ilgililere sesleniyoruz. Örentaş İlk ve Ortaokulunun ismi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal İlk ve Ortaokulu olarak değiştirilsin” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz